16-ka zdolala Arménsko vysoko 5:1

Utorok, 23.5.2017 00:00 | Posledná aktualizácia 23.5.2017 16:35

PUSTÉ ÚĽANY (SFZ/pz) – V prvom z dvojice prípravných stretnutí zdolal tím trénera Hudeca rovesníkov z Arménska vysoko 5:1.

PUSTÉ ÚĽANY (SFZ) – V prvom z dvojice prípravných stretnutí zdolal tím trénera Hudeca rovesníkov z Arménska vysoko 5:1.

Slovensko „16“ - Arménsko „16“ 5:1 (2:0)

Góly: 35., 56. Bobček, 40. Begala, 63. Strelec, 79. Asatrjan (vl. gól) – 70. Šagojan
ŽK: Mesík - Pilojan
R: P. Krivošík – M. Krivošík, Štrbo, 300 divákov

SLOVENSKO 16: Hynek – Mesík, Š. Kozák, Valentín (50. Valo), Burian – Lavrinčík, Begala (41. Strelec), Topoľský (50. Benovič) – Giesser (59. Ďatko), Bobček, Barbora (59. Doktorík)

ARMÉNSKO 16: Melkonjan – Muradjan, Asatrjan, Mkrtchjan, Gjulambarjan (71. Asatrjan), Šagojan, Grigorjan, Kolozjan (61. Petrosjan), Ghazarjan, Pilojan (71. Harutjunan), Martirosjan

Aktívnejšie vstúpili do zápasu hostia a už v 5. min prinútili brankára Hyneka k obetavému zákroku k žrdi, keď hlavičkový pokus vytlačil s námahou na roh. Naše mužstvo odpovedalo dvomi štandardkami. V 11. min posadil center z pravej strany na hlavu Bobčeka Topoľský a ten istý hráč našiel presným centrom o sedem minút neskôr aj Mesíka, jeho pokus do stredu brány gólman hostí kryl. V 26. min Slováci pekne zakombinovali v strede poľa, chýbala len presnejšia finálna prihrávka po prízemnom centri Barboru do pokutového územia. Slováci sa dočkali gólov v závere prvej časti hry. V 35. min najskôr peknou strelou k žrdi spoza šestnástky prekvapil gólmana Melkonjana Bobček a z rovnakého miesta sa presadil o päť minút neskôr utešenou strelou aj Begala.

Na začiatku druhej časti hry Arménci zvýšili úsilie, tlačili sa pred pokutové územie, no naša defenzíva im dovolila len niekoľko streleckých pokusov z diaľky. V 55. sa rodila šanca nášho mužstva, keď prihrávku Strelca šikovne prepustil medzi nohami na nabiehajúceho Mesíka Bobček, no Mesíkov pokus zblokovala obrana súpera. Tá kapitulovala už o minútu neskôr. Na kolmú prihrávku zo stredu poľa si nabehol Tomáš Bobček a v súboji jeden na jedného s prehľadom obstrelil gólmana súpera – 3:0. Od tohto momentu dominovali na ihrisku hráči v modrých dresoch. V 63. min po skrumáži pred Arménskou bránou skóroval zblízka Dávid Strelec, hostia znížili v 70. min, keď Šagojan prešprintoval Vala a v súboji s brankárom Hynekom nezaváhal. Gólový účet uzavrel v samom závere dezorientovaný Asatrjan, keď po brejku nášho mužstva obranným zákrokom obstrelil vlastného brankára.

Slováci zvíťazili v prvom vzájomnom dueli s Arménskom 5:1, odvetný zápas je na programe vo štvrok 25. mája o 11:00 opäť na štadióne v Pustých Úľanoch.

HLAS PO ZÁPASE:

Ladislav Hudec (tréner SR16): Vysoká výhra bola podložená streleckou efektivitou. Naše mužstvo dokázalo využiť chyby súpera, na druhej strane treba povedať, že Arménci ukázali, že vedia hrať futbal. Okrem piatich gólov sme si vypracovali aj ďalšie gólové príležitosti. Herný prejav mužstva mohol byť aj lepší, kžadá výhra na medzinárodnom fóre však poteší.“