Rakúsky zápisník: Deň predzápasový

nedeľa, 29.05.2016
|
Posledná aktualizácia 05.12.2018 11:16

WINDISCHGARSTEN (SFZ/JURAJ ČURNÝ) - V tréningovom kempe v areáli hotela Dilly dnes slovenskej futbalovej reprezentácii prialo počasieRakúsko sa dnes prebudilo do sviatočného dňa. V krajine našich juhozápadných susedov je katolícky sviatok - Najsvätejšieho Kristovho tela a krvi, známy pod názvom Božie telo, ktorý v roku 2016 pripadol na 26. mája - dňom pracovného pokoja. Tradičnou súčasťou tohto sviatku bývajú procesie veriacich na čele s biskupmi a kňazmi ulicami miest a obcí a platilo to aj o malebnej dedinke Windischgarsten.

Slovenská futbalová reprezentácia však žiadne voľno nemala. Dopoludnia trénovalo desať hráčov do poľa a dvaja brankári. Súčasťou desiatky bol aj Tomáš Hubočan, ktorému sa v závere tradične venoval kondičný tréner Martin Rusňák. Na záver tréningu vyhlásil asistent trénera Štefan Tarkoviča súťaž o najlepšiu trojicu v hernej činnosti center - zakončenie, ktorú s pomocou Matúša Kozáčika vyhrala trojicaHrošovský, Ďurica, Kucka.

Poobede medzi slovenských novinárov na tlačovú besedu prišiel tréner Ján Kozák. Medzi inými zazneli aj tieto jeho slová:

"V priebehu troch dní odohráme dva zápasy, aj preto sme sem prišli vo väčšom počte. Nie je to jednoduché, ale je možnosť, že príležitosť dostanú všetci hráči. Využijeme to. Proti Gruzínsku nastúpi jedna zostava, ktorá dostane veľký časový úsek. A takisto aj v druhom zápase. Je to preto, aby sme objektívnejšie vyhodnotili ich aktuálny stav."

"Nastali nám isté problémy. Prišli nečakané udalosti. Ťažká vec pre Miňa Stocha, ktorému zomrela mama a dnes ju pochováva. Pridať k nám by sa mal už zajtra o dvanástej, má sa pri nás hlásiť na obed. Neviem v akom stave príde. Je to jeho rozhodnutie. Ja som ho uvoľnil, lebo to tak cítil. Dohodli sme sa, aké on zaujme k tomu stanovisko. Tak aj on chce, že zajtra príde k mužstvu."

"Základnú zostavu nepoviem, lebo ešte ani ja sám ešte nie som stotožnený s určitými vecami a rozhodnutý. A ešte je aj tréning, takže uvidíme."

"Zdravotný stav Hubočana sa rapídne zlepšuje. Z toho mám radosť. Absolvoval niekoľko kondičných tréningov a dnes sa už zapojil aj do tréningu s mužstvom. Verím, že to vydrží aj ďalej. Ale Hubočan zajtra určite do stretnutia nezasiahne."

"Očakávam vážne stretnutie. Dnes sú dôležité aj výsledky v príprave. Pozerali sme s chlapcami zápas Gruzínsko - Kazachstan. Sú to dobrí technickí hráči, silní na lopte. Hrajú v kluboch po celej Európe, nielen v Rusku či Rumunsku ale aj Francúzsku a Nemecku. Majú nového trénera. Sú kombinačne silní, ale majú aj nedostatky. Vieme čo nás čaká. Od mojich hráčov chcem túžbu po víťazstve, a aby sa celých 90 minút odovzdali."

Na oficiálnom poobedňajšom tréningu, ktorý bol úvodných 15 minút otvorený pre médiá a verejnosť sa objavili všetci hráči s výnimkou Ondreja Dudu, ktorý si včera na tréningu podvrtol členok a odvtedy je v opatere lekárov a fyzioterapeuta Mariána Drinku. Cestou na tréning i z neho využili viacerí fanúšikovia na získanie spoločných fotiek i podpisov. Boli medzi aj Slováci žijúci v Rakúsku, ktorí sa chystajú povzbudiť náš tím na zápase vo Welse. V priamom prenose ho bude vysielať stanica Joj Plus a internetová televízia huste.tv.


Ján GERZANIČ
Značky
keywords
Futbal
keywords
Slovenská reprezentácia
keywords
Slovensko A
keywords
Tomáš Hubočan
keywords
Martin Rusňák
keywords
Hrošovský
keywords
Ďurica
keywords
Kucka
keywords
Ján Kozák
keywords
Duda
Mohlo by vás zaujímať

SR A - Hráči zhodne: Škoda premárnenej šance na tri body, proti Írsku budeme silnejší

08.9.2020 10:26

SR A – V Izraeli remíza, Hapal cíti sklamanie

08.9.2020 01:30

SR A – Erik Sabo: Izraelčania nemajú radi agresivitu. A inkasované góly

07.9.2020 11:52

SR A - Tréner Hapal pred Izraelom: Do bránky Kuciak alebo Rodák

07.9.2020 09:16

SR A – Hrošovský: V Izraeli musíme predviesť lepší výkon ako proti Čechom

06.9.2020 09:40

SR A - Po prehre sa slovenskí reprezentanti zhodli: Česi boli agresívnejší

05.9.2020 18:01

TK Pavla Hapala po zápase s Českom

05.9.2020 10:23

SR A – Tretia prehra s Českom v rade, zaslúžene. Hapal ani nemal čo hodnotiť

06.9.2020 09:30

SR A - Derby s Českom to je rivalita a priateľstvo v jednom

04.9.2020 10:47

SR A - Milan Škriniar pred zápasom s Českom: Do tretice všetko dobré

04.9.2020 09:19

SR A - Pavel Hapal: Verím, že zvládneme zápas aj koronavírus

04.9.2020 09:42

SR A – Reakcia SFZ na situáciu v českom tíme

03.9.2020 11:05

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.