angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Rakúsky zápisník: Deň rozlúčkový

29. Máj 2016

Tréningový kemp v nádhernom prostredí hotelového rezortu Dilly obklopenom zasneženými vrcholkami Álp ubehol ako tá povestná voda. Slovenský reprezentačný tím tu absolvoval dvanásť tréningových jednotiek na perfektne pripravenom ihrisku, nepočítane individuálnych tréningov v posilňovni, na bickyloch alebo aj na footgolfovom miniturnaji, každodennú regeneráciu, množstvo rozhovorov pre médiá a taktiež aj prípravný (a víťazný) zápas s Gruzínskom v neďalekom Welse, kde svoju reprezentačnú premiéru zaznamenali Martin Škriniar a Matúš Bero a svoj prvý reprezentačný gól vsietil Adam Zreľák. Za zmienku stojí aj prvý dvojgólový reprezentačný zápis Adama Nemca.

Slovenská výprava tu našla ideálne podmienky na poctivú a nerušenú prípravu na vrchol sezóny - finálový turnaj majstrovstiev Európy EURO 2016. Príkladne a s nefalšovanou pohostinnosťou sa o všetkých starali zamestnanci hotela Dilly, na čele s jeho majiteľom Horstom Dillym. Pri dnešnom rozlúčkovom obede mu všetci ďakovali a tréner Ján Kozák vyslovil prianie - že tu by sme sa mali ešte vrátiť. Horst Dilly neváhal a skonštatoval - pred šampionátom v Rusku, teda už o dva roky. Bodaj by mal pravdu.

Dnes dopoludnia mali hráči, ktorí absolvovali včerajší zápas regeneračný "výklusový" a hráči, s ktorými sa počíta do základu zápasu s Nemeckom "ostrý" predzápasový tréning. Po ňom už nastalo balenie a príprava na odchod na letisko v Linzi, odkiaľ sa výprava presunie do Mníchova.

Danke schön Windischgarsten!

Viac fotografií a videí na Facebooku a Instagrame SFZ