www.futbalsfz.sk

Rakúsky zápisník: Deň rozlúčkový

nedeľa, 29.05.2016
|
Posledná aktualizácia 05.12.2018 11:16

WINDISCHGARSTEN (SFZ/JURAJ ČURNÝ) - Slovenský reprezentačný tím sa presúva do Nemecka


Tréningový kemp v nádhernom prostredí hotelového rezortu Dilly obklopenom zasneženými vrcholkami Álp ubehol ako tá povestná voda. Slovenský reprezentačný tím tu absolvoval dvanásť tréningových jednotiek na perfektne pripravenom ihrisku, nepočítane individuálnych tréningov v posilňovni, na bickyloch alebo aj na footgolfovom miniturnaji, každodennú regeneráciu, množstvo rozhovorov pre médiá a taktiež aj prípravný (a víťazný) zápas s Gruzínskom v neďalekom Welse, kde svoju reprezentačnú premiéru zaznamenali Martin Škriniar a Matúš Bero a svoj prvý reprezentačný gól vsietil Adam Zreľák. Za zmienku stojí aj prvý dvojgólový reprezentačný zápis Adama Nemca.

Slovenská výprava tu našla ideálne podmienky na poctivú a nerušenú prípravu na vrchol sezóny - finálový turnaj majstrovstiev Európy EURO 2016. Príkladne a s nefalšovanou pohostinnosťou sa o všetkých starali zamestnanci hotela Dilly, na čele s jeho majiteľom Horstom Dillym. Pri dnešnom rozlúčkovom obede mu všetci ďakovali a tréner Ján Kozák vyslovil prianie - že tu by sme sa mali ešte vrátiť. Horst Dilly neváhal a skonštatoval - pred šampionátom v Rusku, teda už o dva roky. Bodaj by mal pravdu.

Dnes dopoludnia mali hráči, ktorí absolvovali včerajší zápas regeneračný "výklusový" a hráči, s ktorými sa počíta do základu zápasu s Nemeckom "ostrý" predzápasový tréning. Po ňom už nastalo balenie a príprava na odchod na letisko v Linzi, odkiaľ sa výprava presunie do Mníchova.

Danke schön Windischgarsten!

Viac fotografií a videí na Facebooku a Instagrame SFZ


Ján GERZANIČ
Značky
keywords
SFZ
keywords
EURO 2016
keywords
Slovenská reprezentácia. Futbal
keywords
Tréningový kemp
keywords
Škriniar
keywords
Bero
keywords
Zreľák
keywords
Nemec
keywords
Horst Dilly
keywords
Futbal
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.