www.futbalsfz.sk

Rakúsky zápisník: Mítingový deň

štvrtok, 26.05.2016
|
Posledná aktualizácia 05.12.2018 11:15

WINDISCHGARSTEN (SFZ) -Slovenská futbalová reprezentácia má za sebou ďalší deň prípravy na EURO 2016


Stredajší program slovenskej futbalovej reprezentácie sa oproti pôvodnému plánu jemne upravil. Pôvodne plánovaný dopoludňajší tréning nahradil míting s analýzou hry nášho piatkového súpera - Gruzínska. Po ňom nasledoval presun autobusom k miestnemu horskému jazeru Gleinkersee, kde v nádhernom prostredí absolvovali hráči aj členovia reprezentačného tímu príjemnú predchádzku.

Ondrej Duda si zaspomínal na to, keď okolo Gleinkersee behával ešte v rámci prípravy s MFK Košice, taktiež pod trénerskou taktovkou Jána Kozáka. Ondrej, spolu s ďalšími mladíkmi Miňom Škriniarom a Matúšom Berom, bol plne k dispozícii fotografovi pre Ober Österreich Marketing, Gmbh, spoločnosť, ktorá sa stará o propagáciu turizmu v regióne Horného Rakúska. Táto spoločnosť sa aj sponzorsky podieľa na tréningovom kempe slovenskej reprezentácie.

Tesne po obede nasledovala prednáška zástupcov komise rozhodcov UEFA, ktorú reprezentovala jej členka Dagmar Damková z Českej republiky. Hodinový čas využila na prezentovanie zmien v pravidlách futbalu, ktoré sa budú uplatňovať už na Eure - napríklad zrušenie trojitého trestu pri zmarení vyloženej gólovej šance v pokutovom území - v prípade, že faulujúci hráč mal v úmysle hrať s loptou po novom dostane "iba" žltú kartu. Taktiež loptu z výkopu v stredovom kruhu už bude možné rozohrať akýmkoľvek smerom, teda aj priamo vystreliť na bránu - na to sa špeciálne pýtal brankár Ján Mucha.

Nasledoval popoludňajší tréning, ktorý musel vynechať Matúš Bero. Vypadnutá zubná plomba a rastúca bolesť ho prinútila za asistencie technického vedúceho Roba Tomascheka vyhľadať najbližšiu zubnú ambulanciu. Trenčiansky stredopoliar dostal novú plombu a musel vynechať večeru.

Po nej nasledoval posledný míting dnešného dňa, ktorý sa týkal mediálnych povinností hráčov, trénerov i ďalších oficiálnych funkcionárov v rámci záverečného turnaja majstrovstiev Európy.

Vo štvrtok už tím nabehne na klasický režim "predzápasového" dňa. Teda poobede tlačovka s trénerom a po ňom popoludňajší predzápasový tréning, ktorý bude prvých 15 minút prístupný aj médiám.

Viac obrázkov a videí nájdete na Facebooku a Instagrame SFZ.


Ján GERZANIČ
Značky
keywords
EURO 2016
keywords
Reprezentácia A
keywords
Matúš Bero
keywords
Milan Škriniar
keywords
Ondrej Duda
keywords
Ján Mucha
keywords
Dagmar Danková
keywords
SFZ
keywords
Futbal
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.
banner