angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Rakúsky zápisník: Mítingový deň

26. Máj 2016

Stredajší program slovenskej futbalovej reprezentácie sa oproti pôvodnému plánu jemne upravil. Pôvodne plánovaný dopoludňajší tréning nahradil míting s analýzou hry nášho piatkového súpera - Gruzínska. Po ňom nasledoval presun autobusom k miestnemu horskému jazeru Gleinkersee, kde v nádhernom prostredí absolvovali hráči aj členovia reprezentačného tímu príjemnú predchádzku.

Ondrej Duda si zaspomínal na to, keď okolo Gleinkersee behával ešte v rámci prípravy s MFK Košice, taktiež pod trénerskou taktovkou Jána Kozáka. Ondrej, spolu s ďalšími mladíkmi Miňom Škriniarom a Matúšom Berom, bol plne k dispozícii fotografovi pre Ober Österreich Marketing, Gmbh, spoločnosť, ktorá sa stará o propagáciu turizmu v regióne Horného Rakúska. Táto spoločnosť sa aj sponzorsky podieľa na tréningovom kempe slovenskej reprezentácie.

Tesne po obede nasledovala prednáška zástupcov komise rozhodcov UEFA, ktorú reprezentovala jej členka Dagmar Damková z Českej republiky. Hodinový čas využila na prezentovanie zmien v pravidlách futbalu, ktoré sa budú uplatňovať už na Eure - napríklad zrušenie trojitého trestu pri zmarení vyloženej gólovej šance v pokutovom území - v prípade, že faulujúci hráč mal v úmysle hrať s loptou po novom dostane "iba" žltú kartu. Taktiež loptu z výkopu v stredovom kruhu už bude možné rozohrať akýmkoľvek smerom, teda aj priamo vystreliť na bránu - na to sa špeciálne pýtal brankár Ján Mucha.

Nasledoval popoludňajší tréning, ktorý musel vynechať Matúš Bero. Vypadnutá zubná plomba a rastúca bolesť ho prinútila za asistencie technického vedúceho Roba Tomascheka vyhľadať najbližšiu zubnú ambulanciu. Trenčiansky stredopoliar dostal novú plombu a musel vynechať večeru.

Po nej nasledoval posledný míting dnešného dňa, ktorý sa týkal mediálnych povinností hráčov, trénerov i ďalších oficiálnych funkcionárov v rámci záverečného turnaja majstrovstiev Európy.

Vo štvrtok už tím nabehne na klasický režim "predzápasového" dňa. Teda poobede tlačovka s trénerom a po ňom popoludňajší predzápasový tréning, ktorý bude prvých 15 minút prístupný aj médiám.

Viac obrázkov a videí nájdete na Facebooku a Instagrame SFZ.