www.futbalsfz.sk

Region’s Cup - Slováci postupujú na Európu, v zápase pravdy zdolali Rumunov!

sobota, 22.09.2018
|
Posledná aktualizácia 27.9.2018 11:22

BUZAU – (SFZ/ŠTEFAN KORMAN) - Hra nervov, bitka o všetko. Výber Západoslovenského futbalového zväzu vyhral druhú kvalifikačnú skupinu a postupuje do budúcoročné majstrovstvá Európy amatérov! Zverenci Petra Gergelyho v „zápase pravdy“ s Rumunskom boli lepším mužstvom, víťazstvo 4:1 je zaslúžené a ide do sveta!


BUZAU – (SFZ/ŠTEFAN KORMAN) - Hra nervov, bitka o všetko. Výber Západoslovenského futbalového zväzu vyhral druhú kvalifikačnú skupinu a postupuje do budúcoročné majstrovstvá Európy amatérov! Zverenci Petra Gergelyho v „zápase pravdy“ s Rumunskom boli lepším mužstvom, víťazstvo 4:1 je zaslúžené a ide do sveta! 

Naši reprezentanti vstúpili do zápasu aktívne, na Rumunoch bolo naopak vidieť rešpekt. Už v 2. min. sa zastreľoval Šiko, z priameho kopu z 30 m pálil iba do múru. Práve rýchlik Šiko ale v 10. min. vymyslel úvodný gól, keď sa s loptou preštrikoval až k čiare a spätnú prihrávku do šestnástky pretlačil do bránky kapitán Hrenák – 1:0. Slováci boli aj v ďalšom priebehu lepším mužstvom, no hralo sa bez väčších šancí. Domáci pred prestávkou predsa pridali,  v 41. min. sa dožadovali penalty, ale presný rozhodca Barcelo ocenil filmársky kúsok Babageana správne žltou kartou.  

Do druhého polčasu vyrukovali Rumuni s ďalším útočníkom, Butiseaca ale nový vietor nepriniesol, Slováci boli naďalej lepším tímom, hru mali pod kontrolou. V 51. min. dokonca podmurovali svoju aktivitu aj druhým gólom, keď Korman zahral prudký roh na dlhšiu žrď a Zavadzan hlavou namieril presne! Naši reprezentanti boli na koni, v 59. min. Krčík pálil zvnútra šestnástky, no trafil Bartoša. Rumuni sa ale dokázali vrátiť do zápasu, v 69. min. si nerozumeli Krupanszi s brankárom Vavrúšom a ľahká lopta prepadla do slovenskej brány, autorom gólu bol Balan – 2:1. 

Naši chlapci ale bojovali ďalej, v 79. min. prenikal Bartoš, ktorý bol pred šestnástkou zrazený, musel byť striedaný a z priameho kopu parádnym torpédom zvýšil Martinko na 3:1! V 86. min. sa slovenský ostrovček v hľadisku aj na lavičke potešil, keď Íri v druhom zápase vyrovnali skóre zápasu s Anglickom na 1:1, Slováci mali nakročené na európsky šampionát. Zaslúžené víťazstvo našich chlapcov ešte v nastavenom čase prikrášlil Vaculík. Výber Západoslovenského futbalového zväzu postupuje na majstrovstvá Európy. Prvý gratulantom na trávniku bol šéf najväčšieho regiónu Ladislav Gádoši    

Výber Západoslovenského futbalového zväzu – Region Buzau 4:1 (1:0)

Góly:10. Hrenák, 51. Zavadzan, 79. Martinko, 90.+ Vaculík - 69. Balan. 

ŽK:Krčík, Martinko, Pilný – Bacioiu, Constantin, Babageanu. 

Rozhodoval:Barcelo (Gibraltar)

Výber ZsFZ:Vavrúš – Krupanszki, Zavadzan, Holíček, Petruš – Hrenák, Krčík (69. Vaculík), Korman, Martinko (83. Valašík), Šiko – Bartoš (78. Pilný). 

1.Slovensko31207:45
2.Rumunsko31115:54
3.Anglicko30305:53
4.Írsko30213:42

Lucia Petrincová
Značky
Súťaž
Regions Cup
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.