Region’s Cup - Slováci si body delili aj s Írmi. Proti Rumunsku pôjde o všetko

Streda, 19.9.2018 20:45 | Posledná aktualizácia 27.9.2018 11:00

BUZAU (SFZ/ŠTEFAN KORMAN) - Aj druhý zápas Slovenska v druhej kvalifikačnej skupine o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy amatérov v rumunskom meste Buzau sa skončil deľbou bodov. Zverenci Petra Gergelyho hrali takmer celý druhý polčas v oslabení, no siahali na triumf. S Írskom napokon remizovali 1:1.

BUZAU (SFZ/ŠTEFAN KORMAN) - Aj druhý zápas Slovenska v druhej kvalifikačnej skupine o postup na budúcoročné  majstrovstvá Európy amatérov v rumunskom meste Buzau sa skončil deľbou bodov. Zverenci Petra Gergelyho hrali takmer celý druhý polčas v oslabení, no siahali na triumf. S Írskom napokon remizovali 1:1.

Imperatív víťazstva, ak chceli pomýšľať na postup aj pred záverečným kolom, ťažil oba tímy. Lepšie vstúpili do zápasu Íri, tlačili sa pred slovenskú šestnástku, prvý strelecký pokus si však pripísal na druhej strane Šiko. Po štvrťhodine hry prišli Íri o brankára O´Connella, po dlhom ošetrovaní ho nahradil dvojmetrový Power. Obraz hry sa stále nemenil, Ostrovania boli aktívnejší, ale bez vážnejšieho ohrozenia bránky. V 32. min. však vyšla Írom rýchla akcia, ktorú potiahol Hayes a Falvey s prehľadom otvoril zápasový účet. Vedenie vnieslo na kopačky zverencov Garryho Davisa ešte väčší pokoj, ďalšie dve príležitosti mal rýchlik Hayes, no stav sa do prestávky už nemenil.

Do druhého dejstva vybehli Slováci akoby pokropení živou vodou, zverenci Petra Gergelyho vyleteli na Írov doslova ako osy a už po šiestich minútach hry vyrovnal po akcii kapitána Hrenáka Martinko, dobrú prácu odviedol Pilný – 1:1.

Studená sprcha v sparnej horúčave však prišla vzápätí, keď videl po súboji pri autovej čiare zbytočnú červenú kartu stopér Cisár. Naši reprezentanti museli preskupiť sily, ale aj v oslabení boli lepším mužstvom. Na bránku Marka Powera sa valil jeden útok za druhým, sľubné príležitosti mali postupne Pilný, Bartoš, Hrenák, Zavadzan, Korman a Šiko, víťazný gól našim chlapcom však súdený nebol. Pri slovenskom vabanku mali šance aj Íri, najväčšie Hayes a O´Donovan, na deľbe bodov sa už nezmenilo nič.
V poslednom dueli bude náš výber bojovať o postup s domácim Rumunskom (22.9.).

Výber Západoslovenského futbalového zväzu – Región 2 (Írsko) 1:1 (0:1)
Góly: 51. Martinko – 32. Falvey.
Rozhodoval: Šerbakov (Bielorusko)
ŽK: Hrenák, Chynoradský – Horgan.
ČK: 53. Cisár (Výber ZsFZ)
Výber ZsFZ: Vavrúš – Vaculík, Čačko (75. Krčík), Cisár, Petruš – Martinko (56. Chynoradský), Zavadzan, Hrenák, Korman, Šiko – Pilný (70. Bartoš).
Druhý zápas: Rumunsko – Anglicko 2:2