REGIONS CUP – Tréner Gergely po senzačnom postupe na ME: Mali sme najlepšie mužstvo

utorok, 25.09.2018
|
Posledná aktualizácia 27.9.2018 11:21

BUZAU (SFZ/ŠTEFAN KORMAN) - Druhú kvalifikačnú skupinu Region´s Cupu ovládli Slováci. V Buzau mali súperov zvučného mena, domáce Rumunsko, strieborní medailisti z posledného šampionátu Íri a vždy silné Anglicko. Výber Západoslovenského futbalového zväzu rozhodol o postupe v „zápase pravdy“, keď víťazstvom 4:1 deklasoval domáci výber. Tento výsledok posunul Slovákov na prvé miesto v skupine aj na budúcoročné majstrovstvá Európy. Tréner Peter Gergely nešetril chválou.


BUZAU (SFZ/ŠTEFAN KORMAN) - Druhú kvalifikačnú skupinu Region´s Cupu ovládli Slováci. V Buzau mali súperov zvučného mena, domáce Rumunsko, strieborní medailisti z posledného šampionátu Íri a vždy  silné Anglicko. Výber Západoslovenského futbalového zväzu rozhodol o postupe v „zápase pravdy“, keď víťazstvom 4:1 deklasoval domáci výber. Tento výsledok posunul Slovákov na prvé miesto v skupine aj na budúcoročné majstrovstvá Európy. Tréner Peter Gergely nešetril chválou. 

Hodnotenie vystúpenia slovenského výberu v druhej kvalifikačnej skupine nemôže byť po senzačnom postupe zrejmé iné ako plné pozitív. Ktoré vypichnete ako tie naj? 

„Dôležité bolo, že sa nám podarilo v priebehu desiatich dní urobiť výbornú partiu, ktorá ťahala za jeden povraz. Chalani to dokazovali na trávniku aj mimo neho. V prvých dvoch zápasoch sme prehrávali, ale vždy sme sa dokázali zmobilizovať, remízy s Anglickom a Írskom mali veľkú cenu. No a výkon, ktorý sme previedli v rozhodujúcom súboji o všetko proti Rumunom, tak to bolo niečo fantastické. Postúpili sme úplne zaslúžene, mali sme najlepšie mužstvo. 

Prejdime si jednotlivé formácie, ťahali všetky rovnako či si niektorá zaslúži absolutórium? 

Všetci, ktorí dostali šancu, odviedli maximum a čo je podstatné, aj  hráči z lavičky naskakovali do hry takým spôsobom, že po príchode na ihrisko ešte vystupňovali výkon nášho mužstva. Pochvala patrí všetkým, bez rozdielu, túto kvalifikáciu vyhral perfektný kolektív. Do hry sa ako jediný nedostal druhý brankár Strelčík, ale taký je údel gólmanov, chytať môže len jeden. 

Prvé dva zápasy vašich zverencov sa skončili remízou, body ste si delili s Anglickom aj Írskom. Keď vo svojom druhom súboji vyhrávali Rumuni nad Angličanmi 2:0 a v priebežnej tabuľke mali na svojom konte šesť bodov, na čo ste vtedy mysleli? 

„Musím priznať, že v tej chvíli sme mali namále, ale ak chcete niečo dosiahnuť, musíte mať aj športové šťastie. My sme mu išli oproti a nakoniec sa k nám priklonilo, futbal je v tomto spravodlivý. Rumuni odchádzali kondične už proti Írom v prvom zápase, ktorý vyhrali, s Angličanmi mali síl ešte menej, v záverečnej štvrťhodine akoby už ani neboli na ihrisku. To bol však ich problém, my sme sa sústredili na seba a výsledok sa dostavil.“

Zápas s Rumunskom mal byť bitkou o každý meter ihriska, Slováci jasne dominovali od prvej minúty. S akými pokynmi ste poslali chlapcov na ihrisko? 

„Do rozhodujúceho zápasu sme išli s tým, že chceme a budeme hrať aktívne, odvážne, rumunskú rozohrávku sme narúšali už na ich šestnástke, na čo nedokázali zareagovať. Všetci hráči podali nadštandardný výkon, po zápase aj skľúčení domáci priznali, že sme boli jednoznačne lepší.“

Šampionát bude na budúci rok. Stále sa špekuluje, či sa bude hrať v Česku, alebo vo Francúzsku. Premýšľali ste nad tým, čo všetko vás dovtedy čaká?  

„Je to ešte veľmi čerstvé, teraz si užívame slastné pocity, chlapci postup spolu oslávili, bolo to krásne. Navyše, blíži sa nová edícia, slovenská kvalifikácia Region´s Cupu sa bude hrať v novembri, myslím, že budeme mať dostatok času, aby sme sa s mužstvom pripravili čo najlepšie. Pri tejto príležitosti by som chcel poďakovať ešte raz všetkým hráčom, môjmu asistentovi Petrovi Buranskému, aj členom realizačného tímu, patrí im absolutórium, tiež vedeniu zväzu na čele s Ladislavom Gádošim a sekretárom Ivanom Hádekom za celkové zabezpečenie našej výpravy. Všetko klapalo, ako malo, v mužstve vládla pohoda, aj preto sme dokázali to dokázali.“  


Lucia Petrincová
Značky
Súťaž
Regions Cup
Mohlo by vás zaujímať

SR A – Boženík ťahá Feyenoord, v druhom zápase v rade strelil víťazný gól

23.2.2020 03:18

SFZ/TRÉNERI - Na kurz UEFA PRO nastupuje prvá žena!

21.2.2020 22:31

SFZ/Komora pre riešenie sporov - Dočasný predseda Čollák: Komora je jediný futbalový súd na Slovensku

21.2.2020 22:46

SFZ - Novelizácia stanov SFZ (III. časť): Voľba predsedu a podpredsedu komory SFZ pre riešenie sporov

21.2.2020 15:41

SR 16 - Hokejové víťazstvo na záver turnaja v La Mange

20.2.2020 16:52

SR WU16 – Na záver turnaja UEFA Development prehra s Kostarikou

21.2.2020 12:48

II. liga – Stretnutie pred štartom jari, Richtárik: Toto je priestor, aby sme rozobrali to, čo vás zaujíma

20.2.2020 09:51

SFZ - Novelizácia stanov SFZ (II. časť): Dôsledok nezlučiteľnosti výkonu funkcie

19.2.2020 11:07

Komuniké zo zasadnutia VV SFZ zo dňa 18.2.2020

18.2.2020 20:12

SR 16 - V La Mange prehra na nulu vo federálnom derby

18.2.2020 14:41

SR WU16 – V La Mange veľmi cenný triumf nad Talianskom po penaltách

21.2.2020 12:40

SFZ – Nový manažér integrity Čavoj na školení na UEFA FIP: Cieľ bol zvýšiť úroveň znalostí

17.2.2020 08:01

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.