Registračná karta - nový pohľad na členskú základňu

nedeľa, 06.07.2014
|
Posledná aktualizácia 16.9.2016 17:21

BRATISLAVA (SFZ) - Druhý zo série článkov s Jánom Letkom o novinkách v projekte Informačného systému slovenského futbalu


Informačný systém slovenského futbalu už vo svojich začiatkoch prišiel s myšlienkou verejne dostupných informácií o účastníkoch futbalového života. Jednou z prvých "viditeľných" lastovičiek ISSF bola verejne dostupná matrika hráčov na stránkewww.futbalnet.sk. Postupne sa do života začali zapracovávať aj nové preukazy pre hráčov a ostatných členov futbalovej rodiny - jednotná registračná karta.

"Aktuálne je vydaných takmer stotisíc plastových registračných preukazov. Práve sa dokončujú niektoré legislatívne veci, ktoré bude schvaľovať Výkonný výbor SFZ. Jedna z nich je ukončenie platnosti starých papierových preukazov k 1. januáru 2015 (aktualizácia: VV SFZ na svojom zasadnutí 1. júla 2014 túto zmenu schválil). Zmena je nevyhnutná nielen z pohľadu, že papierové preukazy sú už prežitok, pretože sú na nich ešte uvedené kluby, ale samotný fakt, že sú papierové znamená aj ľahko zfalšovateľné," vysvetlil manažér projektu ISSF Ján Letko

Nielen počet hráčov však robí obraz o veľkosti futbalu na Slovensku. Preregistrácia všetkých osôb v slovenskom futbale prináša aktuálnu informáciu o stave futbalovej rodiny, koľko má členov a ako sa ďalej delia (hráči, tréneri, rozhodcovia a iní funkcionári). "Informácie o členskej základni sú nevyhnutné aj z pohľadu diskusie o novom registračnom a prestupovom poriadku ako i novom zákone o športe. Nový spôsob preukazovania členskej základne, ktorý je postavený na reálnych aktívnych osobách otvorí celospoločenskú diskusiu a určite bude predmetom rokovaní pri medzirezortnom i verejnom pripomienkovaní nového zákona o športe," ozrejmil J. Letko.

Pri prechode na ISSF systém boli automaticky preklopené matriky zväzov do tohto systému a matrikári pri preregistrácii a registrácii nových členov pôvodné informácie aktualizovali, aby bolo možné čo najpresnejšie informovať o členskej základni. Na začiatku budúceho roka príde posledný nevyhnutný krok k úplnému očisteniu databázy, kedy osoby, ktoré nebudú mať vydaný plastový registračný preukaz, budú automaticky preklopené do stavu "neaktívny člen", teda nebudú môcť vykonávať žiadnu činnosť v rámci realizácie futbalových zápasov. Registračná karta teda nie je len pre hráčov, ale je to identifikačný doklad člena futbalovej rodiny s jedinečným číslom, ktorým sa preukazujú napr. aj delegáti Konferencie SFZ na jej zasadnutí.

Registračný preukaz má členom futbalovej rodiny priniesť aj hmatateľné výhody do bežného života. Slovenský futbalový zväz spustil projekt FK Výhod, kde pomocou aktívneho konta v ISSF a registračnej karty získavajú členovia rôzne výhody, medzi ktorými sú zvýhodnené ceny na nákup u partnerov SFZ a pred časom mali prednostné právo na nákup vstupeniek na zápasy slovenskej reprezentácie v kvalifikácii EURO 2016.

Prioritným cieľom ISSF je znížiť administratívnu záťaž, aby sa členovia zväzu mohli venovať predovšetkým futbalu. Aké zmeny sa už podarilo dosiahnuť a že online reportovanie zo zápasu nie je len virtuálnou realitou, si budete môcť prečítať na futbalsfz.sk opäť o týždeň.

Značky
keywords
Ján Letko
keywords
registračná karta
Mohlo by vás zaujímať

O ISSF už vedia aj v najväčších európskych kluboch

16.9.2016 13:20

Vo Zvolene chcú skúsení delegáti držať nastúpený trend s mladšími kolegami

16.9.2016 13:20

Kliment: "V elektronických voľbách budú môcť hlasovať všetci členovia"

17.9.2016 12:44

Začali sa historicky prvé elektronické voľby v slovenskom športe

16.9.2016 13:21

Menej administratívy, viac futbalu a online reportovanie zo zápasu. Vďaka ISSF

16.9.2016 13:21

Nový modul vzdelávania trénerov i voľby príležitosťou na aktiváciu konta trénera

16.9.2016 13:23

ISSF - jeden z najlepších systémov na administráciu futbalu v Európe

16.9.2016 13:23

Medzinárodný kongres ITAPA ocenil ISSF

16.9.2016 17:22

K projektu ISSF sa pripája aj futsal

16.9.2016 13:24

VIDEO: Baláž: "Funkcionári klubov si hneď osvojili podávanie podnetov na komisie cez ISSF"

16.9.2016 13:25

V ObFZ Topoľčany majú do 90 minút po odohratí uzatvorené všetky elektronické zápisy

16.9.2016 13:26

VIDEO: Ako vzniká elektronický zápis v II. lige staršieho dorastu?

16.9.2016 18:02

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.