Remíza SR16 aj v odvete so Severným Írskom

Štvrtok, 8.9.2016 00:00 | Posledná aktualizácia 26.9.2016 07:59

SENEC (SFZ/OLIVER LÁNYI) - Slovenskí reprezentanti do 16 rokov remizovali aj v druhom prípravnom zápase so Severným Írskom, rovnako 1:1.

Odvetný zápas v Senci sprevádzalo slnečné počasie, oba tímy vstúpili do zápasu s veľkým nasadením, hra sa prelievala zo strany na stranu. Po desiatich minútach prišla prvá výraznejšia šanca, Topoľského nebezpečený center do šestnástky brankárPengely neudržal, no následný pokus Barboru obrana zblokovala, Bašista potom preveril brankára Severného Írska strelou spoza šestnástky. Slovensko do prestávky dominovalo a obrane ostrovného súpera pripravovalo jednu hrozbu za druhou, hostia sa po sympatickom úvode stiahli a podobne ako v prvom zápase v utorok aj v tomto sa spoliehali na brejkové situácie. Dobrý výkon našich zaslúžené gólové ovocie nepriniesol, do šatní sa odchádzalo za bezgólového stavu.

Zato úvod druhého polčasu priniesol hneď dva góly. Neutíchajúce nasadenie slovenských sokolíkov pretavil do vedúceho presného zásahul Dominik Bindics po výbornej práci striedajúceho Mysloviča. Dlho sme sa netešili, kapitán Severného ÍrskaMcEnnef už o päť minút trafil do čierneho nádhernou technickou strelou z 20 metrov do šibenice. Gólu predchádzalo nedorozumenie dvojice hráčov Slovenska, ktorí sa zrazili, čo súper využil.

Tréner Ladislav Hudec reagoval početným striedaním, lebo gól na 1:1 dal súperovi krídla a začal poriadne hrýzť. Pri veľkej šanci chýbalo len pár centimetrov a hostia by zápas otočili, no dobrú prihrávku pred odkrytú bránu nedočiahol McKeown. Výsledok sa mohol meniť aj po príležitosti Letanay, ale netrafil odkrytú bránu, aj preto sa zápas skončil remízou.

Šestnástku najbližšie čaká októbrový dvojzápas s Tureckom.

Slovensko 16 - Severné Írsko 16 1:1 (0:0)

G: 43. Bindics – 48. McEneff
ŽK: 35. Colnon, 55. Pokorný, 76. Tandara
R: Chromý – Ferenc, Palárik – 100 divákov

Slovensko 16: Miček (62. Búš) – Svorada, Kozák, Dolinský (52. Lichý), Luščík (70. Tandara) – Dopater (52. Pokorný), Topoľský – Bašista (41. Mesík), Bindics, Barbora (41. Myslovič) – Csanó (52. Letanay). Tréner L. Hudec

Severné Írsko 16: Pengelly – Corbett, McKeown (59. Marsden), Corigan, Conlon – Callagher (49. Upton), McAdorey – Scott (59. Conn), McEneff, OʼBrien (49. Curran) – Ferris. Tréner D. Murphy.

Hlas po zápase:

Ladislav Hudec (tréner SR16)Bol to vyrovnaný zápas, súper sa prezentoval poctivým futbalom. Najväčší rozdiel bol v hre telom, v tom sa musíme zlepšiť. V určitých momentoch zápasu sme mali prevahu, najmä v prvom polčase sme sa dostali do dobrých príležitostí, no nedokázali sme ich dotiahnuť do konca. Dostali sme zbytočný gól po chybe v obrane.“