angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

ROZHODCOVIA: TOP skupina na seminári v Kemeri

21. Január 2018

KEMER (SFZ/JAROSLAV ZÁBRANSKÝ) – Slovenskí rozhodcovia a asistenti z TOP skupiny sa pripravujú jarnú časť sezóny 2017/18 na zimnom doškolovacom seminári v tureckom Kemeri.

V sobotu 20. januára odletelo do známeho letoviska pod vedením komisie rozhodcov SFZ 24 hlavných a 25 asistentov zástupcov jednotlivých regionálnych zväzov.
Zimný doškolovací seminár je okrem odbornej teoretickej stránky zameraný aj na fyzickú prípravu. V hotelovom komplexe Limak Limra v Kemeri, v ktorom si rozhodcovia rozložili hlavný stan, majú ideálne podmienky na nerušenú prípravu na kvalitných futbalových trávnikoch. V priebehu seminára (20. - 27. januára) absolvujú rozdelení do troch skupín deväť výdatných tréningových jednotiek pod vedením národných inštruktorov fyzickej prípravy Jána Hianika a Bohumily Krčmárovej.
V prvých dvoch dňoch okrem fyzickej záťaže absolvujú rozhodcovia aj písomné a ústne previerky z pravidiel futbalu, testy z anglického jazyka a odborné prednášky z oblasti fyzickej prípravy a pravidiel futbalu.

ÚČASTNÍCI SEMINÁRA

HLAVNÍ

BFZ: Kružliak, Pavlík, Smolák, A. Somoláni, Šuniar
ZsFZ: Dohál, Ježík, Kráľovič, Michlian, Ochotnický, Vlk
SsFZ: Ihring, Horváth, P. Hrčka Marhefka, Mastiš, Očenáš, Valášek

VsFZ: Glova, Chmura, Kačenga, Sedlák, J. Straka, Ziemba

ASISTENTI

BFZ: Bednár, Borsányi, Mókoš, Pozor, Roszbeck, T. Somoláni
ZSFZ: Galo, Hancko, Kováč, Lieskovský, Slyško, Štrbo, Žákech
SsFZ:Balko, D. Hrčka, Hrmo, Chládek, Tomčík, Vorel
VsFZ: Ádám, Benko, Bobko, Ferenc, Jenčura, E. Weiss