SR 21: Rusnák po zápase s Anglickom: "Nikdy som nehral v repre pred lepšou kulisou, cítil som sa ako doma"

Utorok, 20.6.2017 11:32 | Posledná aktualizácia 20.6.2017 11:38

KIELCE (SFZ/PETER ZEMAN) - Rozhovory s hráčmi v mix-zóne po zápase s Anglickom.

MARTIN CHRIEN:
Vstúpili sme do zápasu s tým, že budeme vyčkávať a hrať z bloku na brejky. Podarilo sa nám skórovať zo štandardky, potom sme sa však stiahli a z toho rezultovali iba odkopy. Nevyšiel nám úvod do druhej časti hry, rýchlo sme inkasovali a potom sme to nepochopiteľne otvorili a dostali sme gól z brejku na 1:2. V ďalšom priebehu sme boli Angličanom vyrovnaným, ak nie lepším súperom. Chcem sa poďakovať divákom za fantastickú atmosféru, mrzí ma, že sa nedočkali nášho víťazstva, verím, že nás prídu podporiť aj do Lublinu na zápas so Švédskom.“

MATÚŠ BERO:
„Po náš úvodný gól bolo stretnutie vyrovnané, po góle na 1:0 sme sa stiahli a odvtedy sme prakticky ani raz vážnejšie nezaútočili. Dostali sme sa pod tlak, súper to pri svojich kvalitách dokázal využiť a v priebehu jedenástich minút otočil stav. Snažili sme sa vzchopiť, držali sme loptu a ohrozovali Angličanov. Škoda, keby sme hrali počas celého zápasu tak, ako sme hrali v jeho závere, zápas mohol dopadnúť inak. Bolo zážitkom hrať pred takouto kulisou. Slovensko je malá krajina, ale videli ste, koľko ľudí pricestovalo za nami do Kielcov. Sme za to veľmi vďační, ďakujeme za podporu, o to viac nás mrzí, že sa nám nepodarilo zvíťaziť.“

ALBERT RUSNÁK:

Odohrali sme veľmi ťažký zápas, prvý gól nám najmä pomohol najmä psychicky, v úvodných minútach sme boli trochu nervózni. Tentoraz sme po prvom polčase vyhrávali a nebola pred nami úloha otáčať skóre ako proti Poľsku. Od prvej sekundy druhého polčasu sme boli pod tlakom, súper preskupil rady a začal hrať na troch obrancov. Angličania prehustili stred a otočili zápas. Za stavu 1:2 sme si vytvorili šance, súper zdržoval hru... Bohužiaľ, súper dal dva góly a vyhral. Po zápase sme sa rozprávali s fanúšikmi, ešte nikdy som nezažil v repre takú atmosféru, akú nám vytvorili naši fanúšikovia v Kielcoch. Cítili sme sa ako keby sme hrali na Slovensku. O to viac nás všetkých mrzí, že sme nedokázali potešiť fanúšikov víťazstvom.“