Sedemnástka zvíťazila vo Fínsku 3:2

Pondelok, 1.9.2014 22:00 | Posledná aktualizácia 23.10.2017 09:53

SALO (SFZ) - Zverenci trénera Pecka zvíťazili v prvom z dvojice prípravných zápasov vo Fínsku 3:2

Lepšie vstúpili do zápasu mladí Slováci, keď dvomi gólmi v rozpätí troch minút krátko po úvodnej štvrťhodine dosiahli dvojgólový náskok. Strelecky sa presadil v 16. minúte Ľubomír Tupta, o dve minúty neskôr namieril presne aj Daniel Filip Mašulovič. Domáci tím sa vrátil do zápasu v 27. minúte, keď znižoval N. Mäenpää.

Ďalšie góly prišli aj v poslednej desaťminútovke. Na 3:1 z pohľadu nášho tímu zvýšil v 76. minúte striedajúci Kevin Kele, za domácich korigoval výsledok na konečných 2:3 z pohľadu domácich z penalty Lingman. Druhé stretnutie tímov Fínska a Slovenska do 17 rokov je na programe vo štvrtok 4.9. o 11:00 v Helsinkách.

Fínsko "17" - SR "17"   2:3 (1:2)

Góly: 27. N. Mäenpää, 78. Lingman (z 11 m) - 16. Tupta, 18. Mašulovič, 76. Kele
ŽK: nikto
R: Virtanen - Vuorinen, Wikström - Lamppu (všetci Fínsko), 380 divákov

FÍNSKO U17: Keto - A. Mäenpää, Halme, Lundqvist, Sundman - N. Mäenpää, Vesiaho (58. Läpinen), Jama, Lappalainen (59. Soisalo) - Lingman - Källman

SR U17: Vavrúš - Šušolík, Štrba, Šimko, Nemček - Dancák, Pastorek - Štefanec (71. Kele), Tupta (80+ Macho), Mašulovič (41. Fako) - Dubec (41. Tešlár)

Ladislav Pecko (tréner SR "17"): Odohrali sme výborný zápas s vyspelým a kvalitným súperom. Som rád, že títo chlapci ukázali veľa dobrých futbalových vecí. Ale na druhej strane nám zápas ukázal aj nedostatky, ktoré budeme musieť odstrániť."