Seminár rozhodkýň Oblastných futbalových zväzov

Posledná aktualizácia 11.9.2019 11:13

LIPTOVSKÝ JÁN  (SFZ) – V dňoch 30.-31. augusta 2019 zorganizoval SFZ v Liptovskom Jáne seminár rozhodkýň Oblastných futbalových zväzov vo veku od 17 - 26 rokov. Seminár viedli skúsené rozhodkyne Mária Súkeníková, Miroslava Migaľová a Zuzana Kováčová.

Osemnásť slovenských rozhodkýň sa zišlo v posledné augustové dni na seminári rozhodkýň na Liptove. „Seminár bol organizovaný s cieľom podpory ženských rozhodkýň na Slovensku, ich ďalšieho rozvoja a napredovania. Pozvanie prijali mladé perspektívne rozhodkyne, ktoré zbierajú prvé skúsenosti v oblastných súťažiach,“ povedala zástupkyňa organizátora stretnutia (SFZ) Miriama Matulová.

Seminár viedli skúsené odborníčky Mária Súkeníková (asistentka rozhodcu FIFA), Zuzana Kováčová (rozhodkyňa FIFA) a Miroslava Migaľová (pozorovateľka rozhodcov SFZ a UEFA). Posledne menovaná sa venovala dievčatám v prvý deň v rámci teoretickej časti, Mária Súkeníková sa zhostila praktických ukážok na ihrisku a s dievčatami absolvovala aj motivačnú besedu. „Dievčatám najskôr vysvetlila ako by mal vyzerať pohyb a postavenie rozhodkyne na čiare so zástavkou, počas diskusie bola ústrednou témou jej celoživotná cesta za úspechmi v úlohe rozhodkyne. Verím, že dievčatá zaujali nielen prezentované účastnícke medaily zo šampionátov ale aj spôsob, akým sa Majka Súkeníková k nim dopracovala,“ zhodnotila prvý deň Miriama Matulová.

Sobotu zasvätili dievčatá video-rozboru situácií, popoludní sa zišli opäť v rámci praktickej časti na ihrisku, kde absolvovali praktickú časť na tému „pozícia rozhodkyne v zápase“ pod vedením Zuzany Kováčovej.  

Počas dvoch dní sme videli v akcii mladé, ambiciózne dievčatá, verím, že svoj vzťah k futbalu a energiu v blízkom čase pretavia do výsledkov a vyrastú nám na Slovensku šikovné rozhodkyne a asistentky rozhodcov. Chcela by som ich pochváliť za prístup a vzornú reprezentáciu okresov, teším sa z ich účasti na seminári a verím, že sa stretneme čoskoro na podobných podujatiach pod hlavičkou SFZ aj v blízkej budúcnosti,“ dodala na záver Miriama Matulová.


Peter Zeman
Značky
Autor
Peter Zeman
Osoba
Miriama Matulová
Osoba
Mária Súkeníková
Osoba
Zuzana Kováčová
Osoba
Miroslava migaľová
Projekt
seminár rozhodkýň
keywords
liptovský ján
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.