www.futbalsfz.sk

SFZ 80: V zostave Ajaxu samý Gombita

piatok, 10.08.2018
|
Posledná aktualizácia 10.8.2018 08:55

BRATISLAVA (SFZ/EUGEN MAGDA) - Priezvisko Gombita nie je južnej časti Zemplína ojedinelé. Napokon, meno slávnej a vynikajúcej speváčky, či skôr krásny hlas Mariky Gombitovej si už desaťročia podmaňuje priaznivcov doma i v zahraničí.


BRATISLAVA (SFZ/EUGEN MAGDA) - Priezvisko Gombita nie je v južnej časti Zemplína ojedinelé. Napokon, meno slávnej a vynikajúcej speváčkyMariky Gombitovej a jej krásny hlas si už desaťročia podmaňuje priaznivcov doma i v zahraničí.

A toto meno sa zviditeľnilo aj vo futbale.
Pravda, keď spisovateľ Eduard Bass napísal rozprávkovú knihu Klapzubová jedenástka, ktorá sa dočkala aj filového spracovania, vychádzal z fikcie.
Klapzubovci vytvorili slávne mužstvo z rodinných príslušníkov a spolu zdolávali jedného súpera za druhým, vrátane tých najrenomovanejších. Futbalová rozprávka hovorí o kráse a čistote športu, veľkej snahe a úspešnom úsilí otca, ktorý vychoval nevídanú jedenástku. 
Nevídané sa dialo aj 26. júna 2011 v predposlednom jarnom kole severnej skupiny IV. ligy Východoslovenského futbalového zväzu. V dresoch domáceho Ajaxu Pakostov proti Bardejovskej Novej Vsi nastúpil len Gombita. 
Domáci uviedli do zápisu o stretnutí 16 hráčov, trinásti mali priezvisko Gombita, jedenásti nastúpili v základnej zostave. Tá vyzerala takto: Jaroslav - Dominik, Michal ml., Dušan – Jozef, Ján, Peter st., Michal st., Ľubomír  - Tomáš, Peter ml.  Na lavičke ostali Damian a ďalší Peter...
Najmladším bol Tomáš, ktorý mal v čase zápasu iba 18 rokov, matadorom Michal starší s 51 rokmi. A aby všetko bolo ešte zaujímavejšie, hlavným usporiadateľom zápasu bol Ján Gombita, spravodajstvo do novín hlásil Peter Gombita st. 
Ako sa dala v Pakostove dokopy takáto nevšedná zostava? Keďže v obci je veľa Gombitovcov, ktorí aj naháňali loptu, so sezónou sa v klube slávneho mena Ajax chceli rozlúčiť nevšedným spôsobom. Určite sa im to podarilo...

Zaujímavosti, fakty a ďalšie nevšednosti z histórie slovenského futbalu a Slovenského futbalového zväzu v publikácii Pamätnica SFZ 80, ktorá vyjde na jeseň tohto roku.


Peter Šurin
Značky
tags
SFZ80
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.