www.futbalsfz.sk

SFZ – Krajší štadión v obci Maňa realitou

streda, 20.03.2019
|
Posledná aktualizácia 20.3.2019 11:05

autor: ObFZ NOVÉ ZÁMKY, zdroj: SFZ

NOVÉ ZÁMKY/MAŇA (SFZ) - V rámci druhej etapy projektu SFZ „Podpora výstavby rekonštrukcie futbalovej infraštruktúry" bola jedným z úspešných žiadateľov aj obec Maňa v okrese Nové Zámky.

Zámerom projektu je finančná podpora výstavby a rekonštrukcie futbalovej infraštruktúry formou refundácie výdavkov, vynaložených na stanovený účel, pod podmienkou spolufinancovania partnera alebo tretej strany. 

Súčasťou miestneho športového areálu sa v spolupráci s obcou a v rámci projektu stala moderná tribúna so 102 sedadlami, nové lavičky pre náhradníkov a realizačné tímy a prístupový chodník. 

Počas prestávky prípravného stretnutia mladších žiakov OFK Maňa - FC ViON Zlaté Moravce v utorok 19. marca 2019 slávnostné odovzdali nové prvky zveľadenej infraštruktúr, na ktoré príspel štát prostredníctvom Slovenského futbalového zväzu čiastkou 15 000 eur, v prítomnosti starostu obce Maňa Igora Sádovského, predsedu Západoslovenského futbalového zväzu Ladislava Gádošiho, predsedu Oblastného futbalového zväzu N. Zámky Petra Kováča a podpredsedu Západoslovenského futbalového zväzu Štefana Kormana. 

autor: OBFZ, zdroj: SFZ
Pri slávnostnom prestrihnutí pásky zľava podpredseda Západoslovenského futbalového zväzu Štefan Korman, predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši, predseda ObFZ Nové Zámky Peter Kováč, predseda klubu OFK Maňa Pavol Gubrič a starosta Mane Igor Sádovský.

Prvý muž slovenského futbalu Ján Kováčik sa zúčastnil aj na výjazdom rokovaní výkonného výboru Západoslovenského futbalového zväzu v Radave a tému futbalu v okrese Nové Zámky prebrali na stretnutí s primátorom mesta Otokarom Kleinom a zástupcom klubu FKM Júliusom Vargom. Tradičná bašta hľadá a nachádza cesty k ďalšiemu rozvoju tohto športu na svojom teritóriu, svedčí o tom aj modernizácia štadióna v Nových Zámkoch aj s prispením SFZ.


autor: ObFZ NOVÉ ZÁMKY, zdroj: SFZ
Pri rokovaní na mestskom úrade v Nových Zámkoch, vľavo „futbalisti” Ladislav Gádoši a Ján Kováčik, vpravo Mgr. art. Otokar Klein, primátor mesta a Július Varga, štatutár FKM N. Zámky (v popredí).

Peter Šurin
Značky
Osoba
Ján Kováčik
Projekt
Podpora výstavby rekonštrukcie futbalovej infraštruktúry
Klub
Maňa
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.