SFZ – Lenka Gazdíková sa stala novou riaditeľkou medzinárodného a organizačného úseku

Posledná aktualizácia 02.1.2020 11:48
Lenka Gazdíková s kolegami z medzinárodného a organizačného úseku.

BRATISLAVA (SFZ) – Novou riaditeľkou medzinárodného a organizačného úseku Slovenského futbalového zväzu sa od 1. januára 2020 stala Lenka Gazdíková. Tá vystriedala Petra Palenčíka, ktorý sa stal novým generálnym sekretárom.

Lenka Gazdíková pôsobí v štruktúrach SFZ od roku 2014 a doposiaľ pracovala na pozícii manažéra oddelenia zabezpečenia reprezentačných tímov a zároveň ako technická vedúca družstva žien. „Na oddelení sa posúvam o stupienok vyššie. Je to pre mňa česť, že som dostala túto ponuku. Beriem ju ako ďalšiu kariérnu výzvu a zároveň je to pre mňa aj väčšia zodpovednosť, budem mať totiž na starosti chod celého oddelenia. Idem do toho s pokorou a rešpektom,“ povedala pre futbalsfz.sk Lenka Gazdíková.

Čo bude náplň ako riaditeľky medzinárodného a organizačného oddelenia? „Zabezpečenie všetkých reprezentácií a zápasov. Pri A-tíme sa budem priamo podieľať na organizácii stretnutí, na juniorské duely budú po dohode dohliadať kolegovia. S prvým mužstvom budem chodievať aj na zápasy von, budem chodiť na kontrolné cesty do dejísk stretnutí a budem mať na starosti aj organizáciu finále Slovnaft Cupu. Okrem toho budem pokračovať aj ako riaditeľka duelov Ligy majstrov či Európskej ligy,“ priblížila Gazdíková. Tá už vie, aké budú jej prvé kroky na novom poste. „Najskôr musíme vyriešiť personálnu otázku a prijať na oddelenie dvoch nových ľudí a zaučiť ich do úlohy technických vedúcich tímov. Okrem toho sa musím detailne oboznámiť s agendou riaditeľa oddelenia. Fungujeme dobre a chceme pokračovať v nastolenom režime. Ak sa postupne všetci zabehneme a zohráme, môžeme sa zlepšovať,“ vyhlásila.

Gazdíková má k futbalu a manažovaniu blízko. „Futbal som aktívne hrávala, bola som brankárka. Chytala som napríklad za pražskú Spartu. Popri tom som študovala športový manažment na Karlovej univerzite,“ prezradila Gazdíková o sebe na záver.


Branislav Sarňák
Značky
Osoba
Lenka Gazdíková
SFZ
medzinárodný a organizačný úsek
Autor
Branislav Sarňák
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.