www.futbalsfz.sk

SFZ – Nový projekt vzdelávania tréneriek má úspech

streda, 05.12.2018
|
Posledná aktualizácia 05.12.2018 10:51

BRATISLAVA (SFZ) - Slovenský futbalový zväz v spolupráci s UEFA odštartoval nový projekt v rámci podpory  rozvoja ženského futbalu. Cieľom UEFA a SFZ je nárast počtu tréneriek vo futbale. 

O vzdelávanie žien – futbalových tréneriek je veľký záujem, čo organizátorov veľmi teší. Celkovo sa prihlásilo v ôsmich ženských ligových kluboch až 63 budúcich koučiek, ktoré čaká do marca 2019 teoretická i praktická výuka. Na jej konci sa stanú držiteľka UEFA Grassroots C licencie. 

Cieľovou skupinou pre vzdelávanie sú hráčky z družstiev dorasteniek a žien v kluboch 1. a 2. ligy, ale aj študentky univerzít, ktorých ukončené vzdelanie nespĺňa minimálne podmienky na udelenie UEFA Grassroots C licencie . 

„Veľmi nás teší, že je o tento projekt záujem. Verím, že nové trénerky prispejú k rozvoju ženského futbalu na Slovensku,“ povedala jedna z lektoriek Nátalia Látal Mackovičová, ktorá vedie vzdelávanie v Bratislave a Trnave. V týchto dvoch mestách sa prihlásilo spolu 25 adeptiek.

„Vzhľadom na špecifickosť situácie prípravy tréneriek v ženskom futbale sme hľadali alternatívu oproti “klasicky” organizovaným školeniam, preto sme sa rozhodli pripravovať trénerky v ženskom futbale priamo v ich kluboch, tam spájať teóriu s praxou a takto umožniť účasť väčšiemu počtu záujemkýň. Zdôrazním, že bez podpory UEFA špeciálne na tento projekt by to nebolo možné,” pridal manažér vzdelávania trénerov SFZ Zsolt Pakusza.

autor: Peter Zeman, zdroj: SFZ
Lektori vzdelávania tréneriek zľava Ján Rosinský, Zsolt Pakusza, Natália Látal Mackovičová a Peter Szénay.

Nové trénerky sa školia okrem toho aj v Myjave (6), Ružomberku (5), Žiline (3) a Nitre (12), lektorom je skúsený tréner Ján Rosinský.

V metropole východu v Košiciach prednáša Peter Szénay a záujem prejavilo dvanásť účastníčok.

Uplatnenie po školení:


- v mládežníckych amatérskych družstvách chlapcov a dievčat v kluboch na pozíciu hlavný tréner/ asistent trénera 

- v kluboch v nižších súťažiach dospelých na pozíciu hlavný tréner/ asistent trénera 

- v materských školách zapojenie do projektu Dajme spolu gól – realizácia pohybovo-športových aktivít so zameraním na futbal

- v základných školách zapojenie do projektu Dajme spolu gól – realizácia krúžkov futbalu od školského roka 2020/21 

- festivaly futbalu dievčat


- letné futbalové kempy pre dievčatá 

Začlenenie žien, tréneriek do realizačných tímov ženských družstiev v kluboch s licenciou FA/ÚTM (táto požiadavka bude súčasťou licenčného systému mládeže SFZ od sezóny 2020/21 ).


Lucia Petrincová
Značky
Autor
Lucia Petrincová
sfz
tréneri
sfz
trénerky
sfz
vzdelávanie
Osoba
Natália Látal Mackovičová
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.