angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

SFZ - Opustil nás Ing. Pavol Kuteľ

18. Júl 2018

MARTIN (SFZ) – Vo veku 59 rokov zomrel v Martine po dlhej a ťažkej chorobe bývalý rozhodca a dlhoročný futbalový funkcionár Ing. Pavol Kuteľ.

Domov mal od mala v Košťanoch nad Turcom, kde úplne samozrejme začal hrať futbal. “Výborný zadný stopér,“ pripomenul syn Martin, pokračovateľ rodinnej tradície. Pretože keď otec v 28 rokoch musel pre zranenie kolena ukončiť hráčsku kariéru, presedlal plynulo na rozhodcovskú dráhu – a práve na nej odovzdal štafetu synovi, keď mu zdravie nedovolilo pískať ďalšie sezóny.

Vedel to aj s píšťalkou, v III. lige mal rešpekt, no prišiel čas, keď sa z ihriska presunul na tribúnu či do kancelárie, k telefónu a papierom. Bol funkcionárom klubovým i zväzovým, štrnásť rokov viedol Turčiansky futbalový zväz, dvanásť bol členom výkonného výboru Stredoslovenského futbalového zväzu, patril do skupiny delegátov stretnutí SFZ a bol členom komisie delegátov SFZ.

V civilnom povolaní začínal ako sústružník, vyštudoval vysokú školu, získal titul inžiniera, roky pracoval v „zettéeske,” neskôr podnikal v oblasti strojárskej technológie. Posledné roky mu už zdravie nedovolilo toľko, čo predtým, s futbalom bol však stále v spojení.

V stredu 18. júla žiaľ prehral svoj životný zápas. 
Česť jeho pamiatke.

Posledná rozlúčka s Ing. Pavlom Kuteľom bude v sobotu 21. júla o 12:00 v Dome smútku v Martine.