www.futbalsfz.sk

SFZ podporil festival futbalu materských škôlok „Kids in motion“

štvrtok, 27.04.2017
|
Posledná aktualizácia 27.4.2017 12:57

BRATISLAVA (SFZ/ZK) - Deti v pohybe – tak znie heslo akcie, ktorú zorganizovala CFT Academy v spolupráci so Slovenským futbalovým zväzom a futbalovým klubom Partizán Bardejov.


Deti v pohybe – tak znie heslo akcie, ktorú zorganizovala CFT Academy v spolupráci so Slovenským futbalovým zväzom a futbalovým klubom Partizán Bardejov.

Počas marca sa na dvoch miestach Slovenska a to konkrétne v Bardejove a Prešove konal festival futbalu materských škôl. Prostredníctvom jednodňového futbalového festivalu chce CFT Academy a SFZ popularizovať futbal medzi deťmi materských škôl, ponúknuť deťom možnosť pohybu, pritiahnuť ich k pohybovej aktivite, a v neposlednom rade ukázať, že aj pri futbale je veľká zábava. Zámerom je zapojenie čo najväčšieho počtu detí bez rozdielu pohlavia. Pre Slovenský futbalový zväz je ale najhlavnejším cieľom zvyšovanie členskej základne.

V Bardejove sa 15. marca v mestskej športovej hale predviedlo a radosť zo športu malo 105 účastníkov z 3 materských škôl. O deň neskôr si v prešovskej športovej hale na ZŠ Sibírska v spoločnosti trénerov z CFT Academy, užilo pohyb 100 detí zo 4 zapojených materských škôl. Po rannom otvorení festivalu sa účastníci a teda deti plné nadšenia s radosťou pustili do športových aktivít na jednotlivých stanovištiach, kde na každom na ich pohybovú aktivitu dohliadali tréneri z CFT Academy.

Následne sa po aktívnej časti programu škôlkari dočkali aj prekvapenia v podobe autogramiády s bývalým reprezentantom SR Martinom Jakubkom, bývalým hráčom Partizána Bardejova a FC Artmedia Petržalka Jurajom Čobejom, bývalým hráčom MFK Ružomberok a Partizána Bardejov Mariánom Kurtym, v súčasnosti profesionálnym trénerom mládeže SFZ v klube Partizán Bardejov.

Na záver podarenej akcie obdržalo každé dieťa diplom, darček a zapojené materské školy lopty.

Všetci účastníci, ale samozrejme najmä deti si tento deň poriadne užili, o čom sa môžete presvedčiť ako v našej fotogalérii, tak v krátkych videách priamo z miesta konania. V nich sa dozviete aj to, čo si o tomto festivale myslí, resp. čo prináša pre samotné deti a kluby, prezident FCT Academy Daniel Štuller, športový riaditeľ Partizána Bardejov Alexander Tyč, alebo Peter Vandraško, krajský grassroots koordinátor Slovenského futbalového zväzu pre prešovský kraj.

ahojbardejov.sk

medialka.tv

zdroj video: medialka.tv, ahojbardejov.sk, foto: SFZ

autor: SFZ/ZK 


Zuzana Krištofovičová
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.