SFZ spúšťa turnaj pre fanúšikov elektronických športov

Posledná aktualizácia 13.5.2020 09:04

autor: archív, zdroj: archív

BRATISLAVA (SFZ) – Slovenský futbalový zväz v spolupráci s herným portálom Y-zone.sk pripravil tri špeciálne turnaje pre vyznávačov elektronických športov pod názvom SFZ Home Challenge v hre PES 2020. Jeho víťazi si budú môcť zmerať sily v atraktívnom súboji proti nášmu reprezentantovi, ktorý naživo odvysiela FutbalnetTV či Twitch. Hrať sa bude na herných konzolách PS4.

Prostredníctvom tohto turnaja chce strešná organizácia futbalu na Slovensku poslať ľuďom správu, že futbal prežije, že hrať sa dá aj z domu a stretnúť reprezentanta a vyzvať ho na duel, je možné aj v online priestore. Za sokolov prisľúbili účasť Róbert Mak, Ondrej Duda a Juraj „Kuco“ Kucka. Hrať sa bude aj o zaujímavé ceny, napríklad o kredit do Fortuny, hráčske slúchadlá, nákupné poukážky do e-shopu 11teamsports či gamepad (v prípade výhry kreditu neplnoletého hráča, výhru obdrží zákonný zástupca hráča prípadne zodpovedná plnoletá osoba za hráča – pozn.).

Prečo práve turnaje v hre Pro Evolution Soccer? Odpoveď je jednoduchá – nachádza sa v nej slovenská futbalová reprezentácia a všetci traja naši futbalisti, ktorí prisľúbili účasť v špeciálnych záverečných dueloch, v nej majú svojho hráča.

Turnaje sa budú konať v piatky, kvalifikačná časť v čase od 11.00 do 17.00, finále je na programe o 18.00 a následne si víťaz zmeria sily so slovenským reprezentantom a duel odvysiela naživo FutbalnetTV a Twitch. Turnaje majú aj svoje názvy - Fortuna Home Challenge (22. mája), SLSP Home Challenge (29. mája) a 11teamsports Home Challenge (5. jún).

Do turnaja sa môže zaregistrovať iba hráč s trvalým pobytom na Slovensku a kvóta na jeden hrací deň je maximálne 128 hráčov. Štartovné je voľné. Registrovať sa na turnaje budete môcť od štvrtka 14. mája. Jeden zápas bude trvať 10 minút (2x5 min). 

Informácie o registrácii prinesieme zajtra.

Značky
Projekt
SFZ Home Challenge
Autor
Branislav Sarňák
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.