SFZ – Stretnutie so zástupcami RFZ a ObFZ, Kliment: Vašu prácu si nesmierne vážime

Posledná aktualizácia 25.11.2019 10:31
autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

SENEC (SFZ) – Uplynulý týždeň sa v Senci konalo pracovné stretnutie Slovenského futbalového zväzu so zástupcami regionálnych futbalových zväzov (RFZ) a oblastných futbalových zväzov (ObFZ). V programe rokovania bolo 12 bodov.

Na úvod stretnutia sa prihovoril prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik. „Všetkými závermi sa budeme zaoberať rovnako, ako sme sa zaoberali tými minuloročnými,“ povedal prvý muž slovenského futbalu a zároveň sa poďakoval za dlhoročnú spoluprácu generálnemu sekretárovi Jozefovi Klimentovi a zástupcovi generálneho sekretára pre operatívne riadenie Petrovi Dedíkovi. Obaja ku koncu kalendárneho roka končia vo svojich funkciách. „Jozef neodchádza ďaleko, aj keď je to za hranicami, ale budeme v pravidelnom kontakte, keďže ide do centrály UEFA. Je to veľmi dobré znamenie, že človek od nás, z takéhoto malého zväzu, dostal možnosť zastávať významnú funkciu,“ uviedol prezident SFZ.

Kováčik sa počas úvodného príhovoru pristavil aj pri Projekte podpory rekonštrukcie, výstavby a dobudovania futbalovej infraštruktúry, ktorý je zameraný na rozvoj futbalu v regiónoch. „Opäť sme niekoho potešili, aj keď nie všetkých sme dokázali uspokojiť podľa požiadaviek,“ konštatoval.

autor: SFZ, zdroj: SFZ

Po prezidentovi privítal zástupcov RFZ a ObFZ  Jozef Kliment a poďakoval sa všetkým za spoluprácu. „Ďakujem za všetko, čo ste ma naučili. Slovenský futbal nie je len reprezentácia, ale všetci, čo nám ho pomáhajú robiť v mestách a v dedinách. Vašu prácu si nesmierne vážime. Želám vám do ďalších rokov veľa zdravia a entuziazmu do práce,“ vyhlásil.

Po príhovoroch nasledovala ešte jedna príjemná povinnosť, zablahoželať jubilantom. Päťdesiatku oslávili Róbert Kasznár, sekretár ObFZ Komárno, a Martin Klovanič, sekretár ObFZ Prešov. Obaja dostali od Jána Kováčika a Jozefa Klimenta spomienkové dresy. 

autor: SFZ, zdroj: SFZ

Následne sa začala pracovná časť stretnutia, keď si prítomní predsedovia a sekretári vypočuli príspevky zástupcov SFZ. Rozoberali v nich napríklad registračný a prestupový poriadok, strategický plán rozvoja futbalu, rozdelenie príspevkov na podporu mládeže či trénerské licencie v RFZ a ObFZ. Po viac ako dvojhodinovom programe nasledovala diskusia a po nej sa ujal slova zástupca generálneho sekretára Milan Vojtek. „Ubezpečujem vás, že urobíme dôkladný zápis, predostrieme ho vedeniu zväzu. Budú v ňom body, ktoré chceme riešiť. Všetci sme na vašej strane a chceme vám čo najviac pomôcť,“ zakončil Vojtek.


Branislav Sarňák
Značky
Osoba
Ján Kováčik
Osoba
Jozef Kliment
Osoba
Milan Vojtek
SFZ
Stretnutie RFZ a ObFZ
Autor
Branislav Sarňák
Mohlo by vás zaujímať

SLOVENSKÁ LIGA V PLÁŽOVOM FUTBALE: NA DRUHOM TURNAJI TRIUMF PFK BRATISLAVA

07.7.2020 16:30

Slovnaft Cup – Tréneri pred finále, Kozák ml.: Chlapci chcú pridať ďalšiu trofej, Haspra ml.: Cítim také mravenčenie

07.7.2020 18:25

SLOVENSKÝ FUTBAL POSTIHLA VEĽKÁ STRATA - ZOMREL MILAN SLUŽANIČ

07.7.2020 14:12

SR A – Mráz opäť v tréningovom procese so spoluhráčmi: Teším sa, že môžem byť opäť s nimi

07.7.2020 10:27

Štatút súťaže „Akým výsledkom sa skončil zápas finále Slovnaft Cupu ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok v sezóne 2017/18?“

06.7.2020 19:42

Zsolt Pakusza o zmenách v konvencii UEFA: Sme pripravení, potrebujeme profesionálnych lektorov

06.7.2020 09:55

SR A – Pekarík si výkonmi vypýtal v Herthe novú zmluvu: Teším sa, že moja modro-biela cesta sa nekončí

06.7.2020 08:11

Zomrel Emil Uhlík

06.7.2020 08:26

SFZ – Mládežnícke kontrolné zrazy, tréner Macek: Chlapci prišli s pozitívnou energiou

03.7.2020 12:22

UPOZORNENIE – SFZ POZASTAVIL PREDAJ VSTUPENIEK NA FINÁLE SLOVNAFT CUPU

02.7.2020 17:04

Systém VAR – Transportné vozidlá sú už funkčné, na jeseň pokračujú školenia

02.7.2020 10:54

SR A – Termíny a hracie časy jesenných zápasov, štartujeme 4.9. doma s Českom

01.7.2020 11:47

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.