SFZ – Stretnutie zástupcov klubov II. ligy, Richtárik: Nepoľaviť z nastoleného trendu

Posledná aktualizácia 27.11.2019 08:12

autor: SFZ, zdroj: SFZ

VYHNE (SFZ) – V utorok sa vo Vyhniach konalo pracovné stretnutie zástupcov klubov II. ligy po skončenej jesennej časti súťažného ročníka 2019/20. Na programe zasadnutia bolo sedem bodov.

Po privítaní zástupcov klubov predsedom komisie pre riadenie II. ligy Miroslavom Richtárikom sa ujal slova generalný sekretár Slovenského futbalového zväzu Jozef Kliment. „V prvom rade chcem ospravedlniť neprítomnosť prezidenta SFZ Jána Kováčika, ktorý sa na stretnutie chystal, ale prišli mu do toho iné povinnosti, prostredníctvom mňa vás všetkých pozdravuje,“ odovzdal na úvod príhovoru Kliment odkaz od prvého muža slovenského futbalu. Pre generálneho sekretára to bolo posledné pracovné stretnutie s druholigistami, keďže k 31. 12. 2019 končí vo svojej funkcii a odchádza do sídla UEFA do Nyonu. „Je to zároveň rozlúčka s vami. Ďakujem vám za dlhoročnú spoluprácu, bola to pre mňa vysoká škola a nadobudol som poznatky, ktoré nenájdem v žiadnych učebniciach,“ vyhlásil Kliment.

To, že medzi klubmi II. ligy panuje dobrá atmosféra, potvrdil aj on sám. „Ak sa stretnú ľudia, ktorí majú radi futbal, tak vtedy napreduje. Potrebná je však k tomu konštruktívna diskusia, ktorá medzi vami prebieha a tá napomáha k posunu dopredu,“ vyhlásil generálny sekretár.

S Jozefom Klimentom (vľavo) sa lúči predseda Asociácie klubov II. ligy Peter Švec.
autor: SFZ, zdroj: SFZ

Po jeho príhovore si vzal slovo zástupca minuloročného jesenného majstra II. ligy a aktuálne fortunaligového FK Pohronie Stanislav Neuschl, ktorý odovzdal Putovný pohár novému kráľovi prvej polovice súťaže MFK Dukla Banská Bystrica. Pohár prevzal marketingový manažér klubu Ivan Šimko. „Túto tradíciu sme zaviedli minulý rok. Teraz pohár posúvame ďalej. Nebojte sa, aj keď sme postúpili, tak II. ligu sledujem a viem, ako sa vám darí. Držím vám všetkým prsty,“ vravel Neuschl.


Následne predseda komisie pre riadenie II. ligy Miroslav Richtárik oboznámil zástupcov klubov so základnými jesennými štatistikami, infraštruktúrou jednotlivých štadiónov a plnením pravidla o hráčoch kategórie U21 v základných zostavách, či o chystaných nových marketingových aktivitách. „Jeseň opäť potvrdila, že sa postupne zvyšuje kvalita súťaže. Budem rád, keď si na jar tento trend udržíme. Na stretnutí padlo opäť viacero dobrých nápadov a budeme sa nimi zaoberať,“ vravel Richtárik. Na záver dvojhodinového programu sa predseda Asociácie klubov II. ligy Peter Švec poďakoval za spoluprácu s Jozefom Klimentom poprial mu na novej pozícii veľa šťastia a odovzdal mu spomienkový dar.

Marketingový manažér Banskej Bystrice Ivan Šimko (vľavo) preberá od zástupcu FK Pohronie Stanislava Neuschla Putovný pohár pre majstra jesennej časti II. ligy.
autor: SFZ, zdroj: SFZ

Branislav Sarňák
Značky
Osoba
Jozef Kliment
Osoba
Miroslav Richtárik
Autor
Branislav Sarňák
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.