angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

SFZ – V decembri seminár usporiadateľov a bezpečnostných manažérov s aktuálnymi témami

08. November 2018

BRATISLAVA (SFZ) – Tradičný seminár usporiadateľov, bezpečnostných manažérov a koordinátorv pre styk s fanúšikmi futbalových klubov I. a II. ligy sa koná opäť na tradičnom mieste vo Vyhniach v dňoch 4. a 5. decembra 2018.

Organizuje ho oddelenie bezpečnosti, ochrany a služieb SFZ druhý raz tohto roku. Dvojdňové stretnutie má bohatý program, zásadné body sú sústredené do prezentácii a panelových diskusií na kľúčové témy dneška v tejto oblasti. “Priestor dostanú čerstvé poznatky a ďalšie skúseností konkrétnych ľudí z jednotlivých klubov, hlavné slovo budú mať zástupcovia účastníkov európskych pohárov, teda Trnavy, Slovana, Trenčína a Dunajskej Stredy,“ povedal bezpečnostný manažér SFZ a hlavný organizátor akcie Peter France. 

Svoj vymedzený čas bude mať ako vždy aj členovia policajného zboru so stále aktuálnou témou rasizmu a extrémizmu na futbalových štadiónoch.

„Dôležitá je komunikácia, vzájomná výmena informácií, podelenie sa o poznatky, novinky, na vlastnej koži zažité situácie priamo pri zápase. Vždy hovoríme, že zásadná je pre nás bezpečnosť ľudí na tribúnach a v areáloch štadiónov ruka v ruke s komfortom futbalových priaznivcov,“ doplnil svojho kolegu koordinátor SFZ pre styk s fanúšikmi Marek Majerčák, druhý hlavný organizátor podujatia.