SFZ – V Liptovskom Mikuláši odovzdali štadión do užívania, Mikušiak: Najkrajší darček pre náš klub

Posledná aktualizácia 11.11.2019 15:45

autor: MFK Tatran Liptovský Mikuláš, zdroj: mfktatran.sk

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (SFZ) – Zrekonštruovaný štadión v Liptovskom Mikuláši odovzdalo v sobotu mesto do užívania klubu MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Slávnostný akt sa uskutočnil pred zápasom 17. kola II. ligy medzi hráčmi Tatrana a Púchovom (1:0). Liptáci sa zapojili do projektu Rekonštrukcie, modernizácie a budovania futbalových štadiónov.

Na vynovenom štadióne už odohrali futbalisti Liptovského Mikuláša niekoľko súťažných či prípravných zápasov, no až teraz v sobotu sa uskutočnilo oficiálne odovzdávanie do užívania. „Dovoľte mi, aby som vyjadril radosť, že mesto Liptovský Mikuláš sa môže už niekoľko mesiacov hrdiť zrekonštruovaným štadiónom. Klub si zaslúžil za svoje dlhodobé futbalové účinkovanie takýto stánok. Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí sa o to pričinili, v prvom rade Slovenskému futbalovému zväzu za výrazný finančný príspevok vo výške 750 000 eur (cena projektu bola 1 350 000 eur – pozn.). Ďalej ďakujem všetkým činovníkom v spoločnosti Mestské športové zariadenia a ich konateľom, ktorí sa tiež pričinili o realizáciu a financovanie tohto diela. Dnes každý v Liptovskom Mikuláši považuje túto investíciu za užitočnú a potrebnú. Štadión bude slúžiť do budúcnosti stovkám futbalistov,“ povedal počas slávnostného odovzdávania primátor mesta Ján Blcháč.


autor: MFK Tatran Liptovský Mikuláš, zdroj: mfktatran.sk

Na štadióne sa počas rekonštrukčných prác postavila nová administratívna budova, v ktorej sídli sekretariát, celé zázemie klubu a šatne s ošetrovňami. Ďalej sa postavili dve nové tribúny západná a východná. Nové sú aj bariéry za bránkami, ktoré budú slúžiť pre reklamné účely. Nová je aj svetelná tabuľa, zavlažovanie trávnika či sociálne zariadenia. Kapacita štadióna je 1 626 miest. „Je to najkrajší darček pre náš futbalový klub, v tomto roku sme oslavovali 85 rokov od nášho založenia. Rarita počas rekonštrukcie bola, že takmer všetky domáce zápasy sme odohrali napriek prácam doma. Stáva sa, že kluby odchádzajú na dva či tri roky preč, my sme všetko zladili tak, že sme tento krok nemuseli podniknúť,“ podotkol prezident MFK Tatran Liptovský Mikuláš Milan Mikušiak.


autor: MFK Tatran Liptovský Mikuláš, zdroj: mfktatran.sk

Zo Slovenského futbalového zväzu sa na slávnostnej udalosti zúčastnil generálny sekretár Jozef Kliment. „Máme ďalší pekný stánok v rámci nášho projektu Rekonštrukcie, modernizácie a budovania futbalových štadiónov, je to už 17. dokončený štadión. Sme veľmi radi, že aj v Liptovskom Mikuláši máme hmatateľný výsledok tohto projektu. Veríme, že aj týmto vytvoríme vhodné podmienky pre mládež a dúfame, že sa futbal stane jedným z najpopulárnejších športov v meste. Želám vedeniu klubu a všetkým, čo majú v tomto regióne radi futbal veľa úspechov a množstvo chuti do ďalšej práce,“ vravel Jozef Kliment. Nový štadión spĺňa štandard II. kategórie UEFA.

Značky
SFZ
Štadióny
Projekt
Rekonštrukcie, modernizácie a budovania futbalových štadiónov
Autor
Branislav Sarňák
Mohlo by vás zaujímať

SFZ – Prezident Ján Kováčik rokoval v Prešove o novom štadióne: Je nesmierne dôležité, aby ho mal čo najskôr

14.4.2021 17:39

SFZ – Prezident Ján Kováčik a predseda ZsFZ Ladislav Gádoši na kontrolnom dni v Považskej Bystrici: Som rád, že peniaze prišli na správne miesto

01.4.2021 20:45

SFZ – Projekt podpory rekonštrukcie, výstavby a dobudovania futbalovej infraštruktúry pokračuje aj počas pandémie

04.12.2020 21:47

SFZ – V Košickej futbalovej aréne kontrolný deň, prezident Kováčik: Pre nás je to absolútna priorita

24.9.2020 10:52

SFZ – V Spišskej Novej Vsi rekonštruujú štadión, Straka: Hráči sa tešia, že budú hrať v kultúrnejšom prostredí

18.8.2020 09:01

SFZ – Kolaudáciu štadiónov v Prešove, Košiciach, Spišskej Novej Vsi, Trenčíne a Považskej Bystrici posunuli

18.5.2020 12:42

SFZ – V Košickej futbalovej aréne kontrolný deň, prezident SFZ Kováčik: Chceme tu odohrať reprezentačné zápasy

03.10.2019 13:50

II. liga – Liptáci už so skolaudovaným štadiónom, Mikušiak: Splnil sa mi veľký sen

17.5.2019 10:30

Sobrance zrekonštruovali tribúnu, Vranov nad Topľou zase ihrisko

22.4.2019 10:01

Vo Višňovom nové ihrisko, v Medzibrode zase šatne a sociálne zariadenia

05.4.2019 14:35

V Partizánskom a v Kovarciach majú nové tribúny

28.3.2019 07:50

V Pezinku a v Senci zrekonštruovali zázemie na štadiónoch, nové priestory využije 540 ľudí

10.3.2019 20:11

COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.