SFZ - Odporúčania pre VV SFZ súvisiace s Fortuna ligou a náväznosťou na II. ligu

Posledná aktualizácia 24.5.2020 13:22

BRATISLAVA (SFZ) – Na piatkové rokovanie prezídia Únie ligových klubov (ÚLK), na základe ktorého by sa  Fortuna liga mala opäť rozbehnúť 13. júna v skrátenom formáte, je priamo naviazaný aj návrh, týkajúci sa nižšej súťaže, ktorú zastrešuje komisia SFZ pre riadenie II. ligy.

Závery prezídia ÚLK znamenajú tiež, že výkonný výbor SFZ dostane odporúčanie od tohto orgánu, aby z Fortuna ligy v súťažnom ročníku 2019/20 nezostupovalo žiadne mužstvo a aby sa nehrala baráž o postup do najvyššej súťaže.
V praxi to znamená, že v zmysle športových kritérií z II. ligy nepostúpi a ani z nej nezostúpi nikto. Keďže Fortuna liga by sa mala reštartovať až 13.júna, druhá najvyššia súťaž nebude mať navyše dostatočný časový priestor na jej dohratie. Táto súťaž je do 31. mája 2020 pozastavená a o ďalších krokoch sa bude rozhodovať na zasadaní komisie pre riadenie II. ligy, ktorá dá VV SFZ návrh na predčasné ukončenie a uzavretie aktuálneho súťažného ročníka 2019/2020.
Definitívne musí však dať reštartu Fortuna ligy zelenú Úrad verejného zdravotníctva, resp. príslušné štátne orgány, kam ÚLK a SFZ adresovali už v predstihu potrebný manuál na organizáciu zápasov, rešpektujúci všetky zdravotné a logistické nariadenia. 
Skutočnosť, že najvyššia súťaž by sa mala dohrať s redukovaným – päťkolovým – programom, vytvorila termínové možnosti iba na odohratie záverečných dvoch kôl Slovnaft cupu. Žreb semifinále je naplánovaný na utorok 26. mája 2020 na pôde SFZ o 13.00.
Značky
Autor
SFZ
Súťaž
Slovnaft cup
Súťaž
2. liga
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.