www.futbalsfz.sk

SFZ - Zomrel Stanislav Lieskovský

pondelok, 10.12.2018
|
Posledná aktualizácia 10.12.2018 12:34

autor: DAC 1904 DUN. STREDA

BRATISLAVA (SFZ) – Vo veku 54 rokov zomrel v Kinshase, hlavnom meste Demokratickej republiky Kongo, Stanislav Lieskovský.

Považskobystrický rodák obliekal počas svojej hráčskej kariéry dres dvanástich klubov v piatich krajinách, ako tréner pôsobil v Nemecku, Rakúsku, na Slovensku i v Malajzii, naposledy v DR Kongo. 

Bol dvojnásobným majstrom Československa so Spartou, s týmto mužstvom získal dvakrát aj domáci pohár. Najvyššiu súťaž hral v Československu, Česku, na Slovensku a v Izraeli, v I. ligách si pripísal celkom vyše 200 zápasov, ako sparťan absolvoval štyri zápasy v Pohári európskych majstrov (dnešná Liga majstrov), potom v iných farbách 6 v Pohári UEFA a 34 v Intertoto cupe. Do svojej technickej hry vnášal emócie, ktoré mu boli vlastné aj v osobnom prejave. Zo všetkého najviac mal rád úsmev a neznášal krivdu.

Trénerský chlebíček ho zavial aj do pre našinca exotických kútov sveta, na jeseň tohto roka prijal angažmán v DR Kongo, v druholigovom klube AS Bantous. Podľa informácií klubu DAC 1904 Dunajská Streda práve tam dostal maláriu, na dôsledky ktorej v nedeľu večer zomrel. 

Česť jeho pamiatke!Peter Šurin
Značky
Osoba
Stanislav Lieskovský
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.
banner