Školáci zo ZŠ na Holíčskej ulici v Bratislave na návšteve v Sieni slávy

piatok, 28.06.2019
|
Posledná aktualizácia 28.6.2019 15:52

BRATISLAVA (SFZ) - Do Siene slávy zavítali v priebehu uplynulého týždňa chlapci a dievčatá z petržalskej ZŠ na Holíčskej ulici. V sprievode pedagógov si pozreli expozíciu Siene slávy slovenského futbalu a zoznámili sa s históriou slovenského futbalu.

Zástupcovia pedagogického zboru sa rozhodli odbremeniť počas horúceho júnového termínu deti od školských povinností a spríjemniť im posledné dni školského roka výletom za futbalom. "Onedlho tu máme prázdniny, školských povinností je v tomto období menej a k futbalu máme všetci blízko. Padne nám vhod pripomenúť si tie najväčšie úspechy slovenského futbalu,“ povedal krátko pred vstupom do Siene slávy učiteľ Ján Marko. Jeho kolegyne Martina Mandráková, Margaréta Šimeková a Nikola Piteková onedlho priviedli deti do spodnej časti priestorov Siene slávy, ktorá je venovaná novodobým dejinám od roku 1993.

Aj keď prišli len 8-ročné deti, na počudovanie, niektoré z nich evidovali úspech z roku 2010 v podobe účasti Slovákov na MS 2010, pravda, európsky šampionát spred troch rokov vo Francúzsku malo v pamäti viac detí. "Tam sme hrali s Walesom,“ zaznelo z úst jedného zo skupiny žiakov. Každá skupinka návštevníkov má svojho futbalového znalca a lídra, po tejto poznámke bolo jasné, že futbalovými vedomosťami bude najviac podkutý Samko Horínek. "Ten je šikovný vo všetkom,“ ušlo sa mu pochvaly od jedného z pedagógov.

Ale naspäť k futbalu. Mená Hamšík, Dúbravka, Škrtel a ďalší neboli neznáme ani pre dievčatá. Predsa len, futbal je aj dnes fenomén a vzbudzuje aj záujem dievčat. Na vrchnom poschodí už mená ako Adamec, Vencel, či Kvašňák veľa deťom nepovedali, ale olympijská medaila z OH 1964 v Tokiu, či podpis Pelého, rozhodne zaujali.

Na záver prišlo na tradičné fotografovanie a ako by to bolo, keby si návštevníci neodniesli aj nejaký ten cenný suvenír. "Ďakujeme za pútavý výklad a príjemné chvíle u vás. Sami ste mohli vidieť záujem detí, aj keď, najväčší bol práve o tie venované podpiskarty futbalistov a plagáty slovenskej futbalovej reprezentácie. Len sa po nich zaprášilo,“ dodal na záver pedagóg Ján Marko po tom, čo deťom rozdal fotografie a plagáty slovenskej futbalovej reprezentácie.

Po milej návšteve detí zo ZŠ na Holíčskej ulici v Bratislave sú v priestoroch Siene slávy slovenského futbalu očakávaní a vítaní ďalší návštevníci a fanúšikovia slovenského futbalu, každý pracovný deň v čase od 08:00-16:00, po dohode je návšteva možná aj počas víkendov a mimo uvedených návštevných hodín. Termíny návštevy a odborný výklad objednávajte na e-mailovej adrese: peter.zeman@futbalsfz.sk., prípadne na telefónnom čísle 0905 529 128. Tešíme sa na vás.


Peter Zeman
Značky
Autor
Peter Zeman
Osoba
Ján Marko
Osoba
Samuel Horínek
keywords
Sieň slávy slovenského futbalu
keywords
ZŠ na Holíčskej ulici v Bratislave
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.