Slovakia Cup 2015: Slováci po víťazstve nad Čínou vo finále

Streda, 22.4.2015 22:00 | Posledná aktualizácia 17.10.2017 11:20

SENICA (SFZ) - Zverenci trénera Malatinského zdolali v poslednom zápase skupiny B Čínu 3:2 a postúpili do finále turnaja Slovakia Cup 2015

Slovensko po dvoch remízach s Kanadou 2:2 a Poľskom 1:1 zdolali v treťom dueli skupiny B víťazstvo Čínu 3:2 a vybojovali si účasť vo finále 25. ročníka turnaja Slovakia Cup, v ktorom nastúpia zajtra (piatok 24. apríla) o 15:00 v NTC Senec proti víťazovi skupiny A - Českej republike.

Vo výbornej atmosfére, korú podporili skvelí mladí diváci v hľadsku sa hral obojstranne útočný futbal. Číňania prekvalili svojou dynamikou a výbušnosťou. Súper sa ujal vedenia po štvrťhodine hry, v 14. minúte sa presadil Yan Dinghao. Zverenci trénera Malatinského otočili skóre do prestávky po góloch Samuela Mráza a Jakuba Krča. V druhej časti hry najskôr vyrovnali čínski futbalisti v 45. minúte zásluhou Yang Liyu. Napínavý bol záver stretnutia. V poslednej minúte Kosorína, ktorý postupoval sám na bránku ete pred estnástkou fauloval čínsky brankár, ktorý bol vylúčený. Nepodarený priamy kop Krča našťastie súper zrazil na roh, po ktorého rozohraní loptu do bránky dorazil trnavský obranca Denis Horník na 3:2 a posunul Slovákov do finále turnaja.

Čína "18" - Slovensko "18" 2:3 (1:2)

Góly: 14. Yan Dinghao, 45. Yang Liyu - 27. S. Mráz, 38. Krč, 80+3. Horník
ŽK: 64. Guo Jing, 67. Gao Huaze - 33. Krč, 53. Horník, 69. R. Konečný, 80+. Kosorín
ČK: 79. Zhang Yan (Čína)
R: Houdek (ČR) - Jasim (SAE), Ferenc (SR)

SLOVENSKO "18": Jakubech - Horník, Kolesár (41. Ďurek), Krč, Jančo (53. R. Konečný), S. Mráz (70. Michlík), Kopičár (C), Včelka, Vajs (41. Jirka), L. Mihálik (78. Beniač), Kosorín

ČÍNA "18": Zhang Yan - Guo Jing, Huang Chuang, Zhang Yuan (72. Wen Jinjie), Feng Boxuan (58. Gao Huaze), Yan Dinghao, Sun Weizhe, Lin Liangming, Yao Daogang (C), Tong Lei (80+1. Li Zheng), Yang Liyu (54. Zhang Yuning)

Milan Malatinský (tréner SR "18"): "Dnes sme boli dobrí v ofenzíve, keď okrem gólov sme si vypracovali aj viacero ďalších veľmi dobrých šancí. Naopak, neboli sme dosť kompaktní v defenzíve a sami sme si zápas skomplikovali. Som rád, že sme ho napokon pred skvelým senickým publikom doviedli do zaslúženého víťazného konca a tešíme sa na finále."