Slovakia Cup 2015: V prvom zápase remíza Slovákov s Kanadou

Nedeľa, 19.4.2015 22:00 | Posledná aktualizácia 17.10.2017 11:29

MYJAVA (SFZ) - Zverenci trénera Malatinského remizovali v úvodnom zápase turnaja Slovakia Cup 2015 s reprezentáciou Kanady 2:2

Slovensko vstúpilo do 25. ročníka medzinárodného mládežníckeho turnaja reprezentačných výberov do 18 rokov deľbou bodov s tímom Kanady. O trojbodový zápis prišli v nadstavenom čase, kedy hostia utešenou strelou v poslednej sekunde stretnutia vyrovnali na konečných 2:2.

Slovensko "18" - Kanada "18" 2:2 (1:0)

Góly: 2. Vajs, 60. S. Mráz - 41. Uccello (11m), 90+3. Sigue
ŽK: 13. Kopičár - 69. Thorpe, 80. Restrepo
R: Alušik (Poľ.) - Jankovič, Pozor (obaja SR)

SLOVENSKO "18": Greif - Horník, Beniač (41. Kolesár), Ďurek, Krč (77. Vitek), Jančo (57. Michlík), S. Mráz (70. Kosorín), Kopičár (C), Mareš, Vajs (63. R. Konečný), L. Mihálik (57. Jirka)

KANADA "18": Kreitling - Meilleur-Giguere (C), Restrepo, Uccello (78. Shores), Zanatta (61. Sigue), Tabla Ballou, Markarian (69. Walker), Shome, Davies, Godinho, Amanda (61. Thorpe)

Úvod zápasu patril nášmu tímu, keď už po minúte hry si nabehol na prízemný center z pravej strany Jozef Vajs a v súboji s gólmanom hostí pretlačil loptu za bránkovú čiaru - 1:0. Hostia pohrozili v 9. minúte, kedy Markarian zakrútil loptu spoza 16-ky k pravej žrdi a brankár Greif vytlačil s námahou strelecký pokus na roh. O dve minúty obišiel Zanatta nášho gólmana, no jeho strelu do opustenej brány vykopával z bránkovej čiary obranca Horník. Naši hráči mohli zvýšiť vedenie tesne pred odchodom do kabín. Samuel Mráz predĺžil hlavičkou center ponad ruky vybiehajúceho brankára Kreitlinga, no oblúčik padajúci do bránky vyhlavičkoval obranca súpera.

V druhej časti hry sa z prvej šance Kanady zrodil vyrovnávajúci gól, po faule striedajúceho Kolesára premenil pokutový kop Luca Uccello - 1:1. Naše mužstvo prevzalo aktivitu a hralo sa takmer výlučne na polovici súpera. Tlak korunoval gólom v 60. minúte Samuel Mráz. Po efektnom zakončení Jakuba Michlíka nožničkami do brvna sa v pokutovom území najlepšie zorientoval stredopoliar FK Senica a rybičkou poslal odrazenú loptu do siete Kanady - 2:1. Šok a sklamanie priniesla posledná akcia zápasu, kedy Tabla Ballou posnul na ľavej strane ihriska loptu na Aymara Sigueho, ten vnikol do šestnástky a poslal loptu nechytateľne do pravej šibenice Greifovej brány - 2:2.

Slováci sa v druhom vystúpení na turnaji predstavia už zajtra (utorok 21.4.), o 11:00 na štadióne v Modranke nastúpi slovenská 18-ka proti Poľsku.

Milan Malatinský (tréner SR 18): "Hneď z prvej akcie zápasu sme skórovali, očakával som, že gól nás trošku viac nakopne. Súper prevzal iniciatívu, v defenzíve sme robili chyby, ktoré Kanaďania do prestávky nepotrestali. Gól sme inkasovali z penalty hneď na začiatku druhej časti hry. Po ňom sme prevzali iniciatívu my, zlepšili sme pohyb, vytvorili sme si šance, opäť sme sa dostali do vedenia, no po sérii troch chýb sme v poslednej sekunde inkasovali na konečných 2:2. Hráči potrebujú dobre zregenerovať, škoda inkasovaného gólu, treba však dvihnúť hlavy hore a dobre sa pripraviť na zajtrajší duel s Poľskom."