SLOVAKIA CUP 2018 - Víťazom turnaja Slovensko!

Piatok, 11.5.2018 16:00 | Posledná aktualizácia 12.5.2018 06:21

SENEC (SFZ/PETER ŠURIN) - Posledný zápas turnaja Slovakia cup 2018 priniesol federálne derby a po jednogólovom víťazstve v ňom úspech slovenských sokolíkov! Tí získali trofej po troch rokoch.

Od 1. minúty bolo zrejmé, že po namáhovom programe, keď za päť dní odohrali účastníci turnaja štyri zápasy, bude hrať veľkú úlohu kondícia a to, ako sa s únavou vyrovnajú hráči v tých najmenších detailoch. Preto bola hra spočiatku obojstranne opatrná, tímy si strážili priestor, súboje sa odohrávali v strede poľa, dvadsať minút nešla ani na jednu bránu ani jedna strela. Nebezepečnejší boli predsa len Česi, ich kapitán Míka po rohu hlavičkoval nad, potom sa prvý raz prezentoval hrotový Čvančara, ale Krajčírik si dal pozor. Slovenský brankár skvele zasiahol aj po hrubke Suľu, ktorý prišiel vo vlastnej šestnástke o loptu, ale zákrok gólmana vytlačil loptu mimo žrdí (33. min). Čoraz viac bolo zrejmé, že to je zápas o jedinom góle... Našu najväčšiu príležitosť vyrobil Martišiak, tečovanou strelou vystrašil Vyklického, ale neprekonal ho. Druhých 40 minút - pre aktérov posledných na turnaji - vyžmýkalo všetky zvyšky síl z hráčov i realizačných tímov. Kľúčové sa ukázalo striedanie, respektíve príchod Múdreho. Šikovný prešovský  futbalista v 67. min napriahol z diaľky, prekvapil českú defenzívu na čele s brankárom, lopta zaplachtila a vplávala do siete. Už predtým pokúšal šťastie bombou Kmeť, po ňom aj Strelec,na druhej strane zahrali po rohovom kope signál Česi a Míkova hlavička len tesne minula brvno, tréneri už pomaly začali rozmýšľať, koho pošlú kopať jedenástky pri rozstrele, ale Múdry zmazal všetky podobné úvahy. Ešte päť minút pred koncom skúsili všetko zmeniť Čvančara s Macháčkom, ale z ich snahy sa vyrovnanie nezrodilo a sokoli udržali víťazstvo!

SLOVENSKO 18 - ČESKO 18 1:0 (0:0)
Gól:
67. Múdry.
Rozhodoval: Očenáš - Kováč, Zemko (všetci SR) - 500 divákov.
SLOVENSKO 18: Krajčírik – Suľa, Pišoja, Holub, Vojtko – Machara, Mader (52. Múdry), Gono (75. Krkoška) – Martišiak (75. Strachan), Čerňanský (61. Strelec), Slebodník (52. Kmeť). Tréner: Marek Bažík.
ČESKO 18: Zadražil - Finěk, Míka, Zima, Horák (79. Chyla) - Kaloč (41. Macháček), Valenta (79. Heidenreich) - Sedlák (69. Kohút), Kušej (56. Kepl), Hönig (79. Ostrák) - Čvančara. Tréner: Jan Suchopárek.

MAREK BAŽÍK (tréner Slovenska 18): “Bol to ťažký zápas pre oba tímy, po namáhovom týždni stál výsledok na detailoch. Ten najzásadnejší stál na našej strane - Timo Múdry trafil krásne z diaľky a rozhodol o našom víťazstve v zápase aj na turnaji. Príležitosti mal aj súper, aj vďaka zákrokom brankára sme ohrozenie ustáli. Samozrejme, sme šťastní, takéto turnaje sa nevyhrávajú hocikedy.“

ZÁPASY O UMIESTNENIE
0 7. MIESTOMAĎARSKOKAZACHSTAN2:4 (0:2)63. Szendrei, 70. z 11 m Szeretö – 19. Vaganov, 40. z 11 m Kašken, 51. Prokopenko, 58. Skvorcov.
0 5. MIESTOWALESUKRAJINA0:5 (0:2)2. Želizko, 26. z 11 m Isajenko, 65. Cholod, 73. a 75. Sikan.
0 3. MIESTOAZERBAJDŽANUSA0:3 (0:1)20. Rafanelo, 59. a 71. Soto.