angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Slovan vyzve v súboji o česko-slovenský Superpohár Slaviu Praha - Ševela: Na zápas sa tešíme

10. Máj 2018

BRATISLAVA (SFZ/BRANISLAV SARŇÁK) - Víťaz Slovnaft Cupu ŠK Slovan Bratislava spoznal meno súpera v boji o česko-slovenský Superpohár. Z triumfu v českom MOL Cupe sa tešili futbalisti Slavie Praha po výhre nad Jabloncom 3:1. Tímy z metropol týchto dvoch krajín si tak zmerajú sily o Superpohár 29. júna 2018 na Slovensku.

Galéria

Slovan sa v tomto atraktívnom zápase, medzi víťazmi pohárových súťaží, predstaví už druhý raz. Minulý rok v Uherskom Hradišti nestačil na futbalistov Zlína, ktorým podľahol až po rozstrele (1:1, 5:6 na 11 m). „Na minuloročné finále sa nám spomína ťažko. Zápas sme si pokazili, keď sme inkasovali v poslednej minúte z penalty. Nabrali sme však skúseností, ako hrať takéto zápasy. Jedenástky pred Superpohárom trénovať asi nebudeme, ak dôjde na rozstrel, tak pôjdu hráči, ktorí si budú veriť,“ povedal pre futbalsfz.sk stopér Slovana Kornel Saláta. Tento rok sa o Superpohár bude hrať na Slovensku. Slovan, ktorý sa vo finále Slovnaft Cupu tešil z víťazstva nad Ružomberkom 3:1, vyzve futbalistov Slavie Praha. „Bude to ťažký zápas. Slavia okrem výhry v pohári stále bojuje aj o titul. Má výborný tím s top hráčmi, už sa tešíme na finále,“ skonštatoval slovenský reprezentant.

Fanúšikovia sa môžu tešiť na hráčov Slavie ako Milan Škoda, Josef Hušbauer, Danny či Slovákov Jakuba Hromadu s Miroslavom Stochom. „Bola väčšia pravdepodobnosť, že v zápase o Superpohár narazíme na Slaviu ako na Jablonec. Slavia je kvalitný tím, ktorý tvrdí muziku aj v českej lige. Tešíme sa na finále, nebude to však nič ľahké, veď sa stretnú dve vyspelé mužstvá,“ vyhlásil kouč Slovana Martin Ševela. Ten je s trénerom Slavie Jindřichom Trpišovským rovesník, obaja majú už v 42 rokoch úspešnú trénerskú kariéru. Ševela ako kouč Trenčína vyhral dva razy double a so Slovanom sa tešil z triumfu v tomto ročníku Slovnaft Cupu. Trpišovský sa zase s Libercom prebojoval do skupinovej fázy Európskej ligy a od stredy je so Slaviou aj držiteľom pohára v Česku. „Trénera Trpišovského a jeho prácu som evidoval už v Liberci, snaží sa raziť kombinačný a útočný futbal, rovnako ako ja v Slovane,“ uviedol  Ševela. Ten by si želal, aby do vitríny Slovana pribudla 29. júna 2018 aj ďalšia trofej. „Bolo by to výborné, keby sme vyhrali. Každý pohár sa cení. Slovan minulý rok prehral až po rozstrele, dúfam, že teraz sa šťastena prikloní k nám. Budeme sa snažiť rozhodnúť už v riadnom hracom čase, ale musíme byť pripravení aj na prípadný roztrel, nebudeme ho však trénovať. Ak by k došlo na jedenástky, tak ich pôjdu zahrávať hráči, ktorí si budú veriť,“ zakončil Ševela.