Slovenky remizovali s Gréckom 1:1

Pondelok, 12.6.2017 21:52 | Posledná aktualizácia 13.6.2017 07:15

RUŽOMBEROK (SFZ) - Tím trénera Pakuszu remizoval v odvetnom prípravnom zápase s Gréckom 1:1.

Po sobotňajšej výhre 1:0 v Poprade nastúpili Slovenky do odvetného zápasu proti Grécku s piatimi zmenami v základnej zostave. Po inkasovanom góle v 18. min. rozhodol o konečnom výsledku v 79. min. gól stredopoliarky 1. FC Slovácko Klaudie Fabovej. Tím trénera Pakuszu tak predĺžil počet zápasov bez prehry na šesť.

Vďačné ružomberské publikum videlo stretnutie s početným množstvom šancí predovšetkým našich reprezentantiek. V 18. min. sa po utešenej strele Spyridonidouovej ujali vedenia hosťujúce hráčky. Po prestriedaní  v druhom polčase slovenský tlak na grécku bránu narastal. Výrazná dominancia našich futbalistiek vyvrcholila v 79. minúte, kedy po peknom centri z pravej strany si Fabová umne spracovala loptu a po jej strele nemala grécka brankárka Peletidouová žiadnu šancu. V závere ešte Slovenky sa snažili strhnúť víťazstvo na našu stranu, po niekoľkých sľubných šanciach a nastrelenom brvne zostal výsledok stretnutia nezmenený.

SLOVENSKO - GRÉCKO 1:1 (0:1)

Góly: 79. Fabová - 18. Spyridonidou
ŽK: nikto

SLOVENSKO: El Dahaibiová - Havranová, Haršanyová, Biróová, Vojteková (C) - Bartovičová (74. Kovaľová), Šušolová (46. Ondrušová) - Hmírová (64. Fabová), Mikolajová (46. Škorvánková), Šurnovská (46. Šušková) - Maťavková (59. Lišková)

Zsolt Pakusza (tréner SR): ,,Chceli sme hrať celý zápas vo vysokom tempe, ale to bol len náš zámer. Súper chcel naopak hru spomaľovať. Mrzí ma, že sme ružomberským divákom nemohli ponúknuť až tak zaujímavý futbal, pretože každé prerušenie od súpera trvalo pomerne dlho. S výkonom v druhom polčase som spokojný, vypracovali sme si šancí na dva-tri zápasy... Zároveň je jasné, že v koncovke a efektivite sa musíme určite zlepšiť, s premieňaním šancí máme dlhodobo problém. Jednoducho potrebujeme nájsť gólové hráčky. Ak toto zlepšíme, budeme môcť pomýšľať na lepšie výsledky nielen v takýchto zápasoch, ale najmä v kvalifikácii."