Slovenská 15-ka zdolala Severné Írsko 3:1

Nedeľa, 24.5.2015 22:00 | Posledná aktualizácia 14.7.2017 11:35

SENEC (SFZ) - Zverenci trénera Štefaňáka zdolali v prvom z dvojice prípravných stretnutí Severné Írsko 3:1

Slovenská futbalová reprezentácia do 15 rokov zdolala v prípravnom zápase rovesníkov zo Severného Írska 3:1 po tom, čo jej hráči dokázali vyrovnať tesne pred prestávkou zásluhou Labaj, v druhom polčase pridali dva góly Čerňanský a Majling. Odvetný zápas je na programe v stredu 27. mája o 11:00.

Slovensko "15" - Severné Írsko "15" 3:1 (1:1)

Góly: 40. Labaj, 62. Čerňanský, 76. Majling - 12. Brown
ŽK: 12. A. Čech
R: Trenčanský - Tománek, Vician (všetci SR)

SLOVENSKO "15": Fojtíček - Strachan, Labaj, A. Čech, Vojtko - T. Kiss (59. Slebodník), Filipiak (73. Ružička) - Pochylý (73. Majling), Potoma (54. Remeta), Haramia (54. Čerňanský) - Gerebenits

SEVERNÉ ÍRSKO "15": Brownlee - Wallace, Maxwell (69. Mathieson), McAleenan, Wardlow (46. Donnelly) - Owens (46. Andrade), Irvine (62. Mc Kenna), L. Ferguson, L. Brown (68. Tipping) - H. Robinson (62. Boyd), Mc Ginlay

Prvú gólovú šancu si vypracovalo naše mužstvo už v 5. minúte, keď brankár hostí s námahou vyrazil loptu po priamom kope Filipiaka pred seba a dorážku Gerebenitsa zblokoval obranca súpera na roh. Prvý gól však strelili hostia. V 12. minúte po faule Čecha na Lea Browna v pokutovom území faulovaný hráč premenil penaltu - 0:1. Postupne silenjúci dážď sťažil hráčom presnosť kombinácií a tak sa hralo prevažne v strede poľa. Slovákom chýbal väčší pokoj pri finálne prihrávke, napokon sa im však podarilo ešte do prestávky skóre vyrovnať. Najskôr v 38. minúte poslal Haramia po centri z pravej strany hlavičkou loptu v dobrej príležitosti nad bránu, no o dve minúty neskôr sa Michal Labaj v podobnej situácii nemýlil - 1:1.

Gólový vstup do druhého polčasu mal na kopačke v 47. minúte Potoma, nájazd na brankára však zakončil slabou strelou do stredu brány, o desať minút neskôr vyskúšal pozornosť brankára Brownleeho strelou spoza šestnástky Gerebenits. Rovnaký hráč vyslal o tri minúty neskôr kolmicou dopredu Vojtka, ale jeho pokus z uhla opäť zlikvidoval pozorný gólman súpera. Slováci sa dočkali v 62. minúte, kedy sa ujali vedenia po utešenej strele striedajúceho Čerňanského - 2:1. Načatého súpera mohol zraziť definitívne na kolená o dve minúty neskôr priamy kop Filipiaka, lopta však opečiatkovala iba brvno. V 70. minúte boli blízko ku gólu hostia, lopta opäť pristála na hornej konštrukcii, tentoraz našej brány. V 76. minúte sa po rohovom kope dostal k zakončeniu Martin Majling a oblúčikom pod brvno upravil na konečných 3:1.

Peter Štefaňák (tréner SR "15"): "Prvý polčas priniesol množstvo chýb a nepresností, opäť sme raz po jednej z nich inkasovali. Už tradične sme v druhej časti hry zvýšili dôraz, prebrali iniciatívu a následne prišli aj góly. Spomenuté chyby vychádzali z prílišnej nervozity, sebavedomie v koncovke obralo chlapcov o minimálne tri góly v prvom polčase. Teší ma, že z posledných piatich stretnutí dokázali chlapci v štyroch otočiť skóre zápasu a mužstvo sa snaží hrať otvorený, ofenzívny futbal. Hráči dokázali preniesť nacvičené situácie z tréningového procesu do zápasu a vďaka tomu doviedli zápas do víťazného konca. Tešíme sa z víťazstva a už teraz myslíme na stredajšiu odvetu."