www.futbalsfz.sk

Slovenskí zástupcovia spoznali súperov v 1. predkole Európskej ligy

streda, 20.06.2018
|
Posledná aktualizácia 20.6.2018 14:14

BRATISLAVA (SFZ/SITA) - Slovenské kluby ŠK Slovan Bratislava, DAC Dunajská Streda a AS Trenčín spoznali svojich súperov v 1. predkole Európskej ligy UEFA. Rozhodol o tom stredajší žreb vo švajčiarskom Nyone.


BRATISLAVA (SFZ/SITA) - Slovenské kluby ŠK Slovan Bratislava, DAC Dunajská Streda a AS Trenčín spoznali svojich súperov v 1. predkole Európskej ligy UEFA 2018/19. Rozhodol o tom stredajší žreb vo švajčiarskom Nyone.

Dunajskostredčania si zmerajú sily s gruzínskym tímom FC Dinamo Tbilisi. Súperom Slovana Bratislava bude moldavský klub Milsami Orhei a AS Trenčín narazí v dvoch dueloch na čiernohorské mužstvo FK Budučnost Podgorica. Dunajská Streda by mala odohrať prvý zápas doma a odvetu v Gruzínsku, Bratislavčania aj Trenčania by mali začať u súperov a odvetu hrať doma. Prvé zápasy sú naplánované na 12. júla, odvety sa uskutočnia o týždeň neskôr. Trenčania odohrajú domácu odvetu v Myjave.

"Podgorica je trojnásobným majstrom svojej krajiny, keď triumfovala v rokoch 2008, 2012 a 2017. Okrem toho je sedemnásobným vicemajstrom. Zo štyroch finálových účastí v domácom pohári Budučnosť premenila na triumf jednu. V uplynulom ročníku najvyššej domácej súťaže stratila dvadsaťdva bodov na majstrovský FK Sutjeska Nikšič," referuje web AS Trenčín.

Slovan v minulosti hral v pohárovej Európe s moldavským klubom, v 3. predkole Ligy majstrov 2014/2015 vyradil Šerif Tiraspoľ. "V Moldavsku je liga naplno rozohraná, hrajú systémom jar - jeseň. Milsami je na druhom mieste s trojbodovou stratou na vedúci Šerif. Poviem úprimne, že Milsami je pre nás trochu neznáma. Určite si zistíme čo najviac informácií, pôjdeme si pozrieť ich ligové zápasy, podrobne si ich zmapujeme a čo najlepšie sa pripravíme. Chceme byť úspešní a postúpiť do ďalšieho kola," povedal pre oficiálny klubový web športový riaditeľ Slovana Richard Trutz.


Branislav Sarňák
Značky
Súťaž
EurópskaLiga
Klub
ŠKSlovanBratislava
Klub
DACDunajskáStreda
Klub
ASTrenčín
Mohlo by vás zaujímať
COPYRIGHT © 2018 SFZ - SLOVENSKÝ FUTBALOVÝ ZVÄZ. VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ.