angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Spartak Trnava si v 1. kole kvalifikácie LM zmeria sily s Mostarom

19. Jún 2018

BRATISLAV (SFZ/TASR) – Slovenský majster Spartak Trnava spoznal súpera v 1. kole kvalifikácie Ligy majstrov. Počas utorkového žrebu vo švajčiarskom Nyone mu vyžrebovali HŠK Zrinjski Mostar z Bosny a Hercegoviny. Úradujúci šampión Fortuna ligy figuroval na základe klubového koeficientu medzi nenasadenými tímami v tretej skupine.

Galéria

Prvé zápasy sú na programe 10./11. júla, odvety 17./18. júla. Spartak by mal začať doma, ale pre trest od Európskej futbalovej únie (UEFA) bude hrať najbližšie dva súboje v európskych pohároch pred prázdnymi tribúnami svojho štadióna. V prípade, že zverenci českého trénera Radoslava Látala neuspejú už na prvej európskej prekážke, presunú sa do majstrovskej vetvy 2. kvalifikačného kola Európskej ligy UEFA (1. zápasy 26. júla, odvety 2. augusta).
„Pre mňa ide o neznámeho súpera, o ktorom sa budeme snažiť získať čo najviac informácií. Myslím, že na to máme dosť času. Bude pre nás hendikep, že doma nás nepodporia diváci, zápas nebude mať atmosféru. Nie je to nič príjemné, ale tak to je, nezmeníme to a musíme sa na to nachystať. Mostar nie je ľahký súper, ale naša šanca na postup je veľká," povedal Látal.
Slovenskí zástupcovia v Európskej lige - ŠK Slovan Bratislava, DAC Dunajská Streda a AS Trenčín, spoznajú súperov v 1. kole kvalifikácie počas stredajšieho žrebu, ktorý začína o 13.00 SELČ.