angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

SLOVENSKO 15 - V odvete s Walesom výrazná prehra

10. Máj 2018

ZVOLEN (SFZ/XIA) - Odvetný zápas s waleskými rovesníkmi dopadol výsledkovo pre reprezentačnú pätnástku ešte horšie ako prvý zápas pred dvoma dňami - Slovensko prehralo 0:3.

Prvy polčas hrali sokolíci ustráchane, chýbalo sebavedomie. Cez polčasovú prestávku po dohovore trénera sa na ihrisku prejavilo viac odhodlania a bojovnosti. Na zaciatku druhého polčasu zatlačili súpera na jeho polovicuihriska, vypracovali si viacero sľubných šancí, ale chýbalo aj kúsok štastia na strelenie gólu. Ku koncu zápasu hrali Slovensko vabank, vzadu na troch obrancov so snahou zatlačiť súpera do jeho šestnástky, ale rezultovali z toho dva góly v našej sieti.

SLOVENSKO 15 - WALES 15 0:3 (0:1)
Góly: 20. Baker, 80+. Gundogan, 80+. Edwards.
Rozhodoval: Foltán (SR).
SLOVENSKO 15: Novák - Kopásek, Červeň, Molčan (41. Mičák), Chovanec (73. Sabol) - Kóša, Reptiš (41. Šnajder) - Kaňuch (41. Demitra), Božík, Kotlár (52. Belko) - Tomík (41. Šoška). Tréner: Peter Štefaňák.

HLAS PO ZÁPASE
PETER ŠTEFAŇÁK (tréner Slovenska 15): “Krutý výsledok v zápase, ktorý mal priebeh ako tri naše predchádzajúce. Teda že sme doplatili na náš nesmelý úvod, po ktorom sme inkasovali gól a sami sme následne nedokázali skórovať. Tentoraz sa nám navyše vypomstila hra vabank v samom závere zápasu, vtedy sme dvakrát inkasovali z rýchlych protiútokov.“