Slovensko 15: V odvete so Švajčiarskom výrazná prehra

Štvrtok, 20.10.2016 00:00 | Posledná aktualizácia 20.10.2016 13:37

SENEC (SFZ/MATEJ GREŠŠO) – Slovenská pätnástka v odvete podľahla švajčiarskym rovesníkom rozdielom triedy – 1:4.

Vzhľadom na počasie sa hralo v NTC Senec, na umelej tráve, nie v plánovanom Veľkom Bieli.

Hosťom vstup do zápasu vyšiel na výbornú, v 14. min sa radovali prvý raz po nádhernej strele Barbarana spoza šestnástky. Našich reprezentantov ani inkasovaný gól nedokázal dostať do tempa a tlak súpera narastal. To vyústilo logicky pred koncom I. polčasu k zvýrazneniu náskoku Švajčiarov. Ani prestávkové zmeny v našej zostave nezmenilo dianie na ihrisku, hostia Švajčiari mali hru pod kontrolou a v 50. min po peknej akcii z pravej strany zakončoval do prázdnej brány Nucci a po faule v šestnástke z pokutového kopu strelil ich štvrtý gól Lujic. Aspoň kozmetickú úpravu vysoko nepriaznivého stavu dosiahol v 82. min Nebyla, súper nám vrátil utorkovú prehru.

Slovensko 15 – Švajčiarsko 15 1:4 (0:2)

G: 82. Nebyla – 14. Barbaran, 40. Correia, 50. Di Nucci, 63. Lujic.

R: Ďurčo - Malárik, Rúc – 50 divákov

Slovensko 15 : Chudík - Leitner, Geschwandtner (41. Abou), Polčic, Capko - Jedinák - Veselovský, Javro (41. Nebyla), Mojžiš, Susulov (41. Kaprálik) - Sabo (41. Rosenberger)

Hlas po zápase

Peter Štefaňák (tréner Slovenska 15): ”Tento zápas sa mi hodnotí oveľa horšie, ako prvý v utorok. Výsledok je diametrálne odlišný a musím povedať, že žiaľ, aj výkon... Tentoraz sme súperovi nedokázali konkurovať ani bežecky, ani kvalitou, takže výsledok je spravodlivý. V prvom zápase sa nám vydaril začiatok, čo nás psychicky povzbudilo do celého priebehu. Do dnešného zápasu nastúpilo osem iných hráčov v základnej zostave a nedokázali sme herne čeliť Švajčiarom. Našou realitou v nízkych vekových kategóriách je, že dvakrát po sebe zopakovať kvalitný výkon v priebehu 48 hodín nie sme schopní...”