angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

SLOVENSKO 16: Debakel, s akým nik nerátal ani vo sne

10. Apríl 2018

KERZERS (SFZ/mh) - Prvý z dvoch medzištátnych zápasov slovenskej šestnástky sa skončil výsledkom, s akým nerátal nik ani v zlom sne - vysokým víťazstvom domácich 7:1.

Sokolíci odohrali v tomto roku štvrtý zápas a zapísali si tretiu prehru... V Kerzersi to bol totálny výbuch, výsledok 7:1 hovorí za všetko. Úvod bol opatrný z oboch strán, postupne sa však domáci rozbehli a svoje šance začali efektívne využívať. Už do prestávky bol rozdiel triedy. Napriek štvornásobnému prestriedaniu v slovenskej zostave sa hosťom nepodarilo zastaviť domácu kanonádu. Sedem inkasovaných gólov je veľa....

Odveta je na programe vo štvrtok 12. apríla vo Fribourgu s výkopom o 11:00.

Švajčiarsko 16 - Slovensko 16 7:1 (3:0)
G: 
33. Brnic, 37. Sambasivam, 40, 51. a 63. Zivkovic, 64. Eberhard, 79. Loosli - 63. Nebyla.
ŽK: Sivoň.
R: Qovanaj (Švajč.) - 322 divákov.
Slovensko 16: Čillík - Sekera (41. Szetei), Sivoň, Vlasák, Selecký (41. Gábriš) - Varga (55. Nebyla), Jedinák (41. Obert), Nabout (41. Javro), Pekár (65. Matoš) - Rosenberger, Kubík (65. Repa).

Hlas po zápase
Samuel Slovák
(tréner Slovenska 16): “Výsledok je krutý. Švajčiari produkovali technický futbal na úplne inej úrovni, než na akú sme zvyknutí. Navyše do čoho kopli, z toho bol gól. Zápas nevyšiel ani nášmu brankárovi, ale to sa vo futbale stáva. Proti fyzicky vyspelejším Švajčiarom, ktorí boli aj technicky lepší, to bola tvrdá škola. Verím, že v odvetnom zápase si chlapci napravia renomé."