Slovensko 16: Hotovo za dve minúty

Utorok, 4.10.2016 00:00 | Posledná aktualizácia 4.10.2016 20:23

VEĽKÝ BIEL (SFZ/OLIVER LÁNYI) - Slovenskí reprezentanti do 16 rokov zvládli víťazne prvý z dvojice priateľských zápasov s Tureckom výsledkom 2:0.

Zápas vo Veľkom Bieli sprevádzali vietor, zima a miestami aj dážď, ale bolo od začiatku veľmi zaujímavé, obe mužstvá začali sympaticky a prezentovali sa atraktívnym futbalom. Prvú veľkú príležitosť mal po desiatich minútach Bindics, no jeho strelu zvnútra šestnástky zblokovali. Postupne prevzali iniciatívu Turci a presadili sa aj gólovo, ten však pre ofsajd neplatil. Slovenský tím v I. polčase niekoľkokrát podržal brankár Búš. Potom dali o sebe opäť vedieť mladí Slováci, výborným prienikom sa prezentoval Bašista, no ani po jeho príležitosti sa skóre nemenilo. Ešte do polčasu mohli Slováci vyhrávať po zaváhaní v obrane hostí, no strela Mysloviča nebola dostatočne presná a razantná.

Druhý polčas priniesol hneď na úvod niekoľko zaujímavých momentov. Turkom opäť neuznali gól pre postavenie strelca mimo hry, takže o úvodný gól zápasu sa postaral Ivan Mesík. Zvládol tvrdý osobný súboj so stopérom a zakončil - 1:0. Diváci ešte nestihli dotlieskať a stav sa menil zase: výborný center zužitkoval Lukáš Letanay, presnou hlavičkou nedal brankárovi šancu. Húževnatí hostia sa ale ani po chladnej sprche nechceli vzdať, počet ich nájazdov narastal, no naša obrana úspešne vzdorovala, v niektorých momentoch aj s kúskom šťastia. Slováci zápas dotiahli do víťazstva, proti kvalitnému súperovi dosiahli cenné víťazstvo.

Odvetný zápas je na programe vo štvrtok.

Slovensko 16 – Turecko 16 2:0 (0:0)

G: 57. Mesík, 59. Letanay
ŽK: 62. Atalay
R: Ruc – Gaži, Lauer – 200 divákov.

SLOVENSKO 16: Búš – Tandara, Kozák (C) (73. Malý), Valentín, Luščík (68. Hornyák)– Benovič, Nemčík (68. Dopater) – Bašista (51. Mesík), Myslovič (C – po odchode Kozáka), Bindics (51. Strelec) – Letanay (68. Bernát).

TURECKO 16: Taha – Batuhan, Atakan, Ӧzgür (77. Bora Ulu), Suleiman (69. Kaya) – Ismail (41. Gürel), Yaser (41. Atalay), Serkan (69. Yaldiz), Enes – Yavuz, Firat (78. Aksakal).

Ladislav Hudec (tréner SR16)“Odohrali sme veľmi dobrý zápas s kvalitným súperom, ktorý mal v prvom polčase viac šancí. Podali sme obetavý výkon, ten nám priniesol výborný výsledok. Konečne sme v zápase neinkasovali, víťazstvo sme si za poctivý výkon zaslúžili.“