SLOVENSKO 16: V Agriniu prehra s Ruskom pri vstupe do turnaja

Pondelok, 19.2.2018 18:00 | Posledná aktualizácia 19.2.2018 19:17

AGRINIO (SFZ/mh) - V prvom zápase na Development turnaji v gréckom meste Agrinio prehrali zverenci trénera Slováka s rovesníkmi z Ruska 2:3.

autor: Martin Hrnčír, zdroj: SFZ

Po slabšom úvode, v ktorom si súperi vypracovali tri gólové šance a v 11 min nastreliliu brvno, sa osmelili aj sokolíci. Príležitosti Čerepkaia, Kaprálika i Rosenbergera však ostali nevyužité. V 22. min musel vynútene striedať Salvan so zlomeninou ruky, ktoru mu ruský hráč nešťastne v súboji priľahol. Rusi do prestávky využili dve do konca dotiahnuté akcie, Kratkov premenil pokutový kop už v nadstavenom čase I. polčasu. Po prestávke nabral zápas na tempe, Rusi svoj náskok navýšili gólom Turiščeva. V závere stretnutia si konečne sokolíkci s koncovkou potykali a dotiahli sa na rozdiel jedného gólu, pričom oba naše góly padli v nadstavenom čase!
Druhý zápas na turnaji odohrá slovenský výber v stredu 21. februára o 14:00 proti domácemu Grécku na štadióne Panetolikos.

Slovensko 16 - Rusko 16 2:3 (0:2)
G:
80.+ Nebyla, 80+ z 11 m Suslov - 30. Šapovalov, 40+. z 11 m Kratkov, 79. Turiščev.
ŽK: Šmakov.
BK (biela karta, vylúčenie na 8 minút): 52. Uhľár.
R: Karavasilis (Gre.) - 100 divákov.
Slovensko 16: Chudík - Salvan (22. Hornyák), Uhľár, Sivoň, Leitl - Szetei, Obert, Vyletel (51. Suslov), Kaprálik (58. Nebyla) - Čerepkai, Rosenberger (66. Repa).

Hlas po zápase
Samuel Slovák (tréner Slovenska 16):
“Proti nám stál vyspelý a dobre organizovaný súper. Chlapcom nemožno uprieť snahu, často sa nestretávajú u nás s takýmto herným štýlom, pretože Rusi hrali, dovolím si tvrdiť, dospelý futbal. Samozrejme, v našej hre boli  nedostatky, ale hrať takéto zápasy naši chlapci potrebujú. Potešil fakt, že ani za stavu 0:3 zápas nevzdali a dohrali ho so cťou."

Druhý zápas: Grécko - Wales 2:0.