Slovensko 16: V druhom kroku prehra s Maďarskom

Streda, 4.5.2016 00:00 | Posledná aktualizácia 26.9.2016 07:37

TELKI (SFZ) – V druhom zápase na turnaji štyroch krajín UEFA Developement v Maďarsku prehrala slovenská šestnástka s domácimi rovesníkmi 0:3.

Do prestávky bol priebeh ešte tesný – 1:0 pre Maďarsko – v 56. minúte bol po druhej žltej karte vylúčený Dominik Vajda a domácim už nemohlo nič zabrániť v ceste za víťazstvom.

Maďarsko – Slovensko 3:0 (1:0)

ŽK: Vajda.

ČK: Vajda (56.).

Slovensko 16: Trnovský - Strachan (41. Murcko), Tumma (41. Čech), Pišoja, Vajda - Filipiak (60. Dávidík), Sočovka (24. Potoma) - Bednár (63. Tvrdý), Kadák (41 Gerebentis), Pochylý (41. Saxa) - Čerňanský (41. Martišiak)

Hlas po zápase

Ladislav Hudec (tréner Slovensko 16): ”Prvý polčas bol vyrovnaný, no inkasovali sme nešťastný vlastný gól . Po prestávke sme vystriedali piatich hráčov, herne sme sa vrátili do zápasu, vypracovali sme si zopár dobrých štandartných situácií, ale nevedeli sme dať gól. Potom prišlo vylúčenie Vajdu po druhej žltej karte, lenže už predtým mal byť odpískaný faul na nášho hráča. Súper získal prevahu, hoci náš Potoma zahodil tutovku na vyrovnanie a následne nás z dvoch protiútokov Maďari gólovo vyšachovali. Chlapci si musia do budúcnosti uvedomiť, že aj takéto zápasy futbal prináša, že zápas niekedy dohrajú oslabení a musíme na takúto situáciu vedieť reagovať lepšie.