angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Slovensko 17: Dobrý druhý krok – víťazstvo nad Ruskom

23. Január 2018

MINSK (SFZ/MARTIN HRNČÍR) – Druhý zápas na turnaji Development Cup v Bielorusko zvládla slovenská sedemnástka lepšie ako vstup, vyhrala nad Ruskom 2:0.

V I. polčase útočili Slováci najmä po ľavej strane, za zmienku stojí šanca Gembického, namieril však vedľa. O niekoľko minút neskôr opäť po prihrávke z pravej strany sa už Letenay pred ruským brankárom gólovo presadill. Druhý polčas sa hra kúskovala striedaniami, Rusi sa snažil o vyrovnanie, po jednej z ich veľkej šance slovenský brankár Bajnoczi reflexívne vytlačil gólový pokus súpera nad bránu. Sokolíci zvýšili náskok po rýchlom výpade, Letenay pekne potiahol po ľavej strane a Gembický z päťky dorazil.

Posledný zápas v skupine odohrajú Slováci v stredu o 10:00 proti Izraelu, ktorý je zatiaľ na turnaji stopercentný, dokonca bez inkasovaného gólu.

Hlas po zápase
Samuel Slovák (Slovensko 17):
“Bol to ďalší ťažký zápas s výborným súperom,zdobila nás hlavne bojovnosť a efektivita. Myslím si, že naše víťazstvo bolo zaslúžené. Hru sme mali pod kontrolou, výborná bola defenzívna činnosť celého mužstva. Takéto zápasy posúvajú chlapcov ďalej, konfrontácia s kvalitnými súpermi je pre nich výborné výkonosté zrkadlo. Turnaj plní naše očakávania a som rád za dnešný dobrý výsledok, ktorý prišiel po dobrej hre."

Rusko – Slovensko 0:2 (0:1)
G:
22. Letenay, 53. Gembický.
ŽK: Mička, Letenay, Tandara.
R: Kačaljuk (Bielorusko - 250 divákov.
Slovensko 17: Bajnoczi - Tóth, Dolinský, Katunský, Tandara - Iľko (80+.Bekö), Laurinec, Lavrinčík, Mička (67. Vasiľ) - Letenay (71. Dopater), Gembický (67. Strelec).

video na SR17 vs RUS

TABUĽKA B-SKUPINY

1. Izrael 2 2 0 0 5:0 6
2. Slovensko 2 1 0 1 2:1 3
3. Island 2 1 0 1 1:3 3
4. Rusko 2 0 0 3 0:4 0

Galéria