SLOVENSKO 17: Gól Strelca nestačil ani na remízu

Pondelok, 12.2.2018 17:00 | Posledná aktualizácia 12.2.2018 20:13

LA MANGA (SFZ/mh) - Posledný zápas na turnaji v La Mange sokolíci prehrali s Maďarskom 1:2.

autor: Martin Hrnčír, zdroj: SFZ

V upršanom počasí nestačil ani solídny výkon, jeden gól z pokutového kopu nestačil ani na remízu, pretože ďalšie šance Gembického, Strelca či Iľka zostali nevyužité. Prvý gól dostali Slováci  po priamom kope, za chrbát brankára Reháka prešla prízemná strela. Potom prevzali inopraty zápasu sokolíci, už spomínané šance však nepremenili. V druhom polčase prišiel faul na Strelca, sám faulovaný hráč premenili penaltu a zaznamenal svoj tretí gól na turnaji. Lenže remíza, ktorá zápasu celkom svedčala, sa však nezrodila, pretože Maďari dvanásť minút pred koncom zápasu využili neorganizovanosť v slovenskej defenzíve a po centri z pravej strany si Dolinský zrazil loptu do vlastnej brány... Napriek snahe si Slováci do konca žiaden veľký tlak nevytvorili.
Prehra tak znamenala konečné  3. miesto na turnaji, pretože v prípade rovnosti bodov rozhodoval náš víťazný vzájomný zápas s Nórskom (3:1).

Maďarsko 17 - Slovensko 17 2:1 (1:0)
G: 11. Nyari, 68. vlastný Dolinský  - 53. z 11 m Strelec..
ŽK: Mesík.
D: 100.
Slovensko 17: Rehák - Tandara (55. Goljan), Dolinský, Mesík, Tóth - Iľko, Pokorný (41. Dopater), Lavrinčík (75. Letenay) - Strelec, Gembický (53. Bernát).

Hlas po zápase
Samuel Slovák (tréner Slovenska 17):
“Počas celého zápasu sme si vytvorili dostatok šancí, ktoré sme však nepremenili, preto sme prehrali s dobrým súperom. Chlapci bojovali, pristúpili k zápasu veľmi dobre, boli však málo efektívni, chýbalo nám aj trochu šťastia."

Posledný zápas turnaja: Švédsko - Nórsko 0:4