SLOVENSKO 17: Nešťastná prehra s domácimi na úvod Elite Roundu

Pondelok, 12.3.2018 21:00 | Posledná aktualizácia 13.3.2018 08:03

RIBEIRA BRAVA (SFZ/mh) – Do 2. kola kvalifikácie ME, takzvanej fázy Elite Round, vstúpila slovenská sedemnástka nešťastnou prehrou s domácim tímo 1:2 gólom v nadstavenom čase.

Štadión Ribeira Brava nepriniesol sokolíkom šťastie. Podľa očakávania mali domáci v I. polčase prevahu, loptu viac na svojich kopačkách, vypracovali si väčší počet príležitostí a v 11. minú sa po centri z ľavej strany gólovo presadil Correia. Po prestávke vybehli na trávnik úplne iní sokolíci a hneď v 41. min nevyužili parádny prienik Strelca. Z gólu sa mladí Slováci radovali v 56. min, to po rohovom kope krásne trafil Iľko a nedal domácemu brankárovi žiadnu šancu. V 64. min nastrelil Strelec po priamom kope brvno portugalskej brány, tesne pred naplnením riadneho času striedajúci Vasiľ potiahol akciu po ľavej strane, no nezakončil ju gólom. V štvrtej minúte nadstaveného času po nepriamom kope vyrobili Portugalčania pred našou bránou závar a na dvakrát dotlačili loptu do siete.

Druhý zápas na turnaji odohrá slovenská sedemnástka vo štvrtok 15. marca o 15:00 SEČ proti Fínsku v Machicu.

Portugalsko 17 - Slovensko 17 2:1 (1:0)
G:
11. Correia, 80+. Saldanha - 56. Iľko.
ŽK: Jocu, Gomes, Tandara, Letenay.
R: Walsh (Šk.) - 200 divákov.
Slovensko 17: Rehák - Tandara, Dolinský, Mesík, Tóth - Iľko (71. Letenay), Lavrinčík, Lichý, Bari (61. Vasiľ) - Strelec (77. Begala), Myslovič.

Hlas po zápase
Samuel Slovák (tréner Slovenska 17):
“Odohrali sme veľmi dobrý zápas s top favoritom skupiny. Futbal nám žiaľ ukázal krutú tvár, lebo dostať nešťastný gól v nadstavenom čase po individuálnej chybe bolí celé mužstvo. Za druhý polčas musím všetkých pochváliť, hrali naplno. Mohli sme zápas aj vyhrať, chýbalo nám trochu šťastia. S výborným súperom sme zvládli ťažký zápas, áno, pri trochu väčšej kvalite sme mohli byť spokojnejší. Budeme sa k tomu ešte asi dlho vracať, škoda poslednej minúty, v ktorej sme domácim darovali gól."

Druhý zápas skupiny: Švajčiarsko – Fínsko 2:1.