SLOVENSKO 17: Po obrate víťazstvo nad Izraelom, stačilo na 2. miesto

Streda, 24.1.2018 13:00 | Posledná aktualizácia 24.1.2018 18:17

MINSK (SFZ/mh) - Posledný, tretí zápas v B-skupine na turnaji Development Cup v Minsku, priniesol slovenskej sedemnástke víťazstvo 3:2 nad Izraelom.

autor: Martin Hrnčír, zdroj: SFZ

Prvý polčas bol zo slovenskej strany menej kvalitný. Poznačilo ho veľa nepresností a individuálnych chýb, súper za to trestal v 20. min gólom Rama. Po prestávke prišli na pľac úplne iní sokolíci, dvoma gólmi Strelca (číslo 15) a jedným Vasiľa (č. 21) otočili skóre a získali náskok 3:1. Izraelčania sa nevzdali, na konci stretnutia znížili, ale Slováci si už víťazstvo nedali vziať.

Slovensko 17 - Izrael 17 3:2 (0:1)
G: 47. a 74. Strelec, 52. Vasiľ - 20. Ram, 79. Gadir.
ŽK: Burian, Strákoš.
R: Volkov (Bielorusko).
Slovensko 17: Rehák - Strákoš, Ondrej, Mesík, Burian - Bekö (78. Iľko), Pokorný, Dopater, Vasiľ - Begala, Strelec (80+.Gembický).

Hlas po zápase
Samuel Slovák (tréner Slovenska 17):
 “Výborný bol druhý polčas, v ňom sa chlapci konečne rozbehali. A pochopili, že ak chcú byť v tomto zápase úspešní, musia spresniť hru a viac sa pohybovať, pridali k tomu veľké srdce a preto zdolali výborného súpera 3:2, ktorý patrí v mládežníckych kategóriach na topúroveň. Tento dobrý výsledok nám umožňuje pomýšľať na solídne umiestnenie na turnaji.“

Druhý zápas skupiny: Rusko - Island 0:1.
O poradí na 1. až 3. mieste rozhodla minitabuľka troch.
Naším najbližším súperom bude v piatok 26. januára v skupine o 4. - 6. konečné miesto Belgicko.