Slovensko 17: Po remíze s Bosnou postup do fázy Elite Round

Nedeľa, 8.10.2017 18:00 | Posledná aktualizácia 8.10.2017 18:22

SKOPJE (SFZ/mh) - SKOPJE (SFZ/mh) - V treťom - a poslednom - zápas 1. kola kvalifikácie o postup na ME v Macedónsku sokolíci remizovali 1:1 a postúpili do fázy Elite Round.
Úvod zápasu patril Slovákom, ktorí sa po hlavičke Strelca mohli ujať vedenia, blízko k otvoreniu skóre mal aj Gembický, no vystrelil vedľa. Škoda šancí, lebo po prestávker, keď stále držali taktovku slovenskí futbalisti, sa konečne ujala strela Lavrinčíka v 61. min do čierneho, no na víťazstvo to nestačilo... O päť minút sa čerstvý Muminovič presadil strelou z blízka. Hoci do konca ostávala ešte takmer polhodina, v zápase sa už nič zaujímavé nestalo, remíza 1:1 napokon znamenala postup pre oba tímy do druhej fázy kvalifikácie Elite Round. Domáci  budú čakať do konca novembra, kedy sa dohrajú všetky skupiny, kde môžu postúpiť ako jeden zo štyroch tímov z tretieho miesta.

V druhom zápase v skupine Macedónsko zdolalo Moldavsko 2:0. Víťazi budú čakať do konca novembra, kedy sa dohrajú všetky kvalifikačné skupiny - z nich postupujú do druhej fázy štyri najlepšie tímy z tretách miest.
Slovensko 17 - Bosna a Hercegovina 17 1:1 (0:0)
G:
61. Lavrinčík - 66. Stanič.
ŽK: Dolinský - Muminovič, Rankič.
Slovensko 17: Rehák - Tandara, Dolinský, Lavrinčík, Topoľský (75. Danek), Gembický (78. Begala), Bernát (80+. Doktorík), Burian, Strelec, Mesík, Lisý.

Hlas po zápase
Samuel Slovák (tréner Slovenska 17)
: “Som veľmi rád, že chlapci naplnili cieľ a postúpili do fázy Elite Roundu, kde nás čakajú opäť ťažké zápasy. Myslím si, že tento zápas sme zvládli výborne, väčšinu času sme boli my lepším tímom. Nakoniec sme si výsledok ustrážili a napokon sme duel doviedli tam, kam sme chceli. Postúpili sme, to bolo prvoradé, prevláda spokojnosť."