angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Slovensko 17: S Macedónskom bezgólová remíza

05. Október 2017

SKOPJE (SFZ/mh) – V druhom zápase 1. kola kvalifikácie ME v Skopje remizovala slovenská sedemnástka s domácim Macedónskom 0:0.
Priebeh zápasu ovplyvnilo vylúčenie macedónskeho hráča už v 9. minúte, po ktorom sa domáci futbalisti zatiahli do hlbokej defenzívy. Sokolíci sa len ťažko dostávali cez prehustenú macedónsku obranu a v I. polčase si vytvorili minimum šancí. Po prestávke sa predsa len naši dostali do dobrých príležitostí, ale ani Strelec, ani Bobčeka stav nezmenili. Na konci zápasu sa vyrovnal aj počet hráčov na ihrisku, Bobček dostal červenú kartu za odplácanie.
Posledný zápas na turnaji proti Bosne a Hercegovine hráme v nedeľu 8. októbra o 15:00 na Štadióne Borisa Trajkovského v Skopje.

Slovensko 17 – Macedónsko 17 0:0
ŽK:
Mesík, Gembický – Jonuzi.
ČK: Bobček (80.) - Toševski (9.).
Slovensko 17: Rehák - Tandara, Dolinský, Mesík, Burian - Bernát (59. Topoľský), Lichý, Begala (41. Lavrinčík) – Bobček, Strelec, Bindics (66. Gembický).

Hlas po zápase
Samuel Slovák (tréner Slovensko 17): Bol to bojovný zápas. Z našej strany trošku v kŕči, pretože sme nevedeli ani po miestami veľkom tlaku súpera zlomiť, takže napokon sa body delili. Strata bodov nás mrzí, v poslednom zápase nás čaká Bosna a Hercegovina, musíme sa dobre pripraviť."

Druhý zápas skupiny: Bosna a Hercegovina – Moldavsko 4:0.

1. Bosna a Hercegovina 2 1 1 0 4:0 4
2. Slovensko 2 1 1 0 2:0 4
3. Macedónsko 2 0 2 0 0:0 2
4. Moldavsko 0 0 0 2 0:6 0