Slovensko 17: Vo Švédsku prehra aj v odvete

Štvrtok, 14.9.2017 20:00 | Posledná aktualizácia 14.9.2017 20:40

PITEA (SFZ/mh) - Ani druhý zápas sedemnásťročným sokolíkom výsledkovo nevyšiel, vo švédskej Pitei prehrali s domácimi rovesníkmi 0:2.

Zápas začali lepšie domáci, po dlhom pase od obrancu zaznamenal gól Lahne už v 12. minúte. A pokračovali v ofenzívnom futbale aj naďalej, vytvorili si šance, väčšinou však zakončovali mimo Rehákovej bránku. Skóre zvýšili až tesne pred prestávkou, Kayembe Ilolo po odrazenej lopte strelu krásne „obalil“ a bolo 2:0.
V II. polčas prevzali taktovku mladí Slováci, do 65. min nepustili domácich k Rehákovej bráne, vypracovali si úpríležitosti, ale pokusy Giessera, Nagya, Mesíka i Daneka skóre nezmenili a tak sa stav nezmenil. Bilancia výjazdu do upršaného Švédska tak znie: dva zápasy, dve prehry.

Najbližší zraz bude mať reprezentačná sedemnástka koncom septembra. V Senci sa bude pripravovať na 1. kolo kvalifikácie ME v Macedónsku. Tam sa postupne Slovensko stretnem s
Moldavskom (2.10., Alexander Trajkovski stadium o 15:00), Macedónskom (5.10., FFM tréningové centrum o 15:00), Bosnou a Hercegovinou (8.10., Alexander Trajkovski stadium o 15:00). Do ďalšej fáze kvalifikácie postupujú prví dvaja zo skupiny a štyria najlepší z tretích miest z trinástich skupín.

Švédsko 17 - Slovensko 17 2:0 (2:0)
G:
12 min. Lahne, 40 min. Kayembe Ilolo.
ŽK: Ohlsson.
Slovensko 17: Rehák - Tandara, Dolinský, Katunský, Mesík - Nagy (72. Topoľský), Mráz, Lavrinčík, Bernát (69. Strelec), Danek - Giesser (61. Letenay).

Hlas po zápase
Samuel Slovák (tréner SR 17): Opäť sme odohrali dobrý zápas s fyzickými silnejšími Švédmi. Obstáli sme, chlapci hrali odvážne, chodili do súbojov a na ihrisku nechali srdce. Chválim ich predovšetkým za bojovnosť, každý osobný súboj bol pre nich veľkou školou. Góly sme dostali po chybách, ktoré pramenia z nervozity, v tíme bolo viacero nových, takéto zápasy potrebujeme hrať, Švédi patria k špičke v Európe."