SLOVENSKO 19: Na záver Elite Roundu prehra s Kosovom a dve vylúčenia

Utorok, 27.3.2018 19:00 | Posledná aktualizácia 27.3.2018 20:59

FELGUEIRAS (SFZ) - V poslednom zápase 2. fázy kvalifikácie tzv Elite Roundu prehrala slovenská devätnástka s Kosovom 1:2 a navyše dohrala len s deviatimi hráčmi.

Po dvoch kolách, v ktorých oba tímy stratili postupovú šancu, sa v tomto zápase hralo o česť a 3. miesto v skupine. Tréner Malatinský mal pri skladaní mužstva veľké problémy, kartovú stopku mali Špiriak, Majdan a Boženík, zranil sa Špyrka a ochorel Petro. Preto musel v zostave popusúvať hráčov aj na netradičné posty, na lavičke náhradníkov mu ostali traja hráči do poľa a druhý brankár.
Všetko sa sokolíkom ešte skomplikovalo pred uplynutím polhodiny hry - Kopas v priebehu troch minút dostal dve žlté karty a oslabil mužstvo predčasným odchodom pod sprchy... Vzápatí Kosovčania otvorili skóre a dostali sa na zápasového koňa, hoci podľa gólových príležitostí to celé malo vyzerať úplne inak.
Dve polčasové zmeny mali pomôcť, skôr, ako sa noví hráči rozpozerali po ihrisku, prehrávali sme o dva góly. Sokolíci to nezabalili, aj v oslabení a za nepriaznivého stavu dreli, znížili v poslednej minúte, ale... Nevydarený turnaj zakončili druhou žlto-červenou kartou, inkasoval ju Bednár a tak sme po prehre skončili v skupine na 4. mieste.

Kosovo 19 - Slovensko 19 2:1 (1:0)
G:
29. Kryeziu, 54. Salihu - 90. Brenkus.
ŽK: Pajaziti, Behrami, Recica, Kopas, Bednár, Tomič.
ČK: 28. Kopas, 90+. Bednár.
R: Brisard (Fr.).
Slovensko 19: Slančík - Tomič, Kopas, Bednár, Kozlovský - Filinský (46. Brenkus) - Kovaľ (67. Kovaľ), Vician, Sluka, Grešák - Kraľovič (46. Moško).

Hlas po zápase
Milan Malatinský (tréner Slovenska 19):
“Absencia piatich hráčov zo základnej zostavy pre tresty, zranenie a chorobu plus nepremenené štyri čisté gólové šance ovplyvnili výsledok tohto stretnutia. Sme smutní, sme sklamaní... Aj napriek tomu, že od 28. minúty sme hrali z nepochopiteľných dôvodov oslabení o jedného hráča, sme na ihrisku dominovali. Nebolo nám však súdené uhrať lepší výsledok. Chlapcom prajem do budúcnosti len to najlepšie a verím, že viacerí sa presadia v tíme do 21 rokov.“

Druhý zápas: Írsko - Portugalsko 0:4 (10. a 81. z 11 m Fernandes, 42. Queiros, 73. Correia).