SLOVENSKO 19: Prvý krok v Elite Rounde - remíza

Streda, 21.3.2018 20:00 | Posledná aktualizácia 21.3.2018 21:20

FAO (SFZ/mv) - V prvom zápase 2. kola kvalifikácie ME, takzvanej fázy Elite Round, tímov do 19 rokov remizovala slovenská reprezentácia s Írskom 1:1.

Organizátori zmenili dejisko zápasu na zásah UEFA. Do prestávky bol priebeh hry vyrovnaný, šancí bolo na oboch stranách málo. Gólové prekliatie odklial až po hodine hry Slováci, gól strelil Tomič po rohovom kope. O päť minút mohol zápas definitívne zlomiť Sluka, ale nepremenil stopercentnú šancu. Od tohto momentu sa chopili taktovky stretnutia Íri, v 76. min z pokutového kopu vyrovnali a v záverčnej fáze zápasu šli za víťazstvom. Slováci s vypätím síl remízu uchránili. Bod je zaslúženou odmenou pre oba tímy.

Ďalší zápas na turnaji odohrajú slovenskí futbalisti v sobotu 24. marca v meste Pacos de Ferreira o 18:00.

Slovensko 19 - Írsko 19 1:1 (0:0)
G:
60. Tomič - 76. z 11 m Connolly.
ŽK: Špiriak, O'Shea, Flanagan, Afolabi, O'Connor, Connolly.
Slovensko 19: Valach - Majdán, Špiriak, Petro, Kozlovský - Bednár, Špyrka - Tomič, Brenkus (90+ Kopas), Grešák (86. Chobot) - Boženík.

Hlas po zápase
Milan Malatinský (tréner Slovenska 19):
“Prvý polčas bol obojstranne dosť opatrný. Každý tím mal do prestávky po jednej príležitosti. Po obrátke sme chceli streliť gól, prvých 20 minút sme boli jasne lepší, okrem gólu sme mali ďalšiu veľkú šancu, Sluka netrafil bránu z piatich metrov... Objektívne treba priznať, že silný súper mal potom tiež niekoľko príležitostí, vyrovnal z pokutového kopu. Z môjho pohľadu zaslúžená remíza, ceníme si získaný bod. O postup stále hráme.“

Druhý zápas: Portugalsko - Kosovo 5:0 (2:0), 5. Correia, 10. Gomes, 52. Filipe, 90+. Fernandes, 90+. Dju.